wybierz kategorie wiadomości

Rektor Trziszka o planach na nową kadencję

05.10.2016

Profesor Tadeusz Trziszka opowiada o planach na najbliższe cztery lata, zdradza, dlaczego w zarządzaniu ważna jest zasada TQM i jakie jest jego credo.

Jaka jest rola naukowców? Dzielić się wiedzą

14.09.2016

Dr Włodzimierz Kita, fitopatolog i mykolog, opowiada o swojej fascynacji światem grzybów i o tym, dlaczego warto mieć zasady.

Jesteśmy po to, by przewidywać i ostrzegać

01.07.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Zofia Więckowicz o tym, jak nie została astronomem, czy zawód planisty to polityczna profesja i dlaczego w gospodarce przestrzennej 2+2 nie musi być 4.

Nie zamieniłbym meteorologii na inną dziedzinę

30.06.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Marian Rojek o tym, jak został pogodynką, porzucając meliorację dla meteorologii, o Dniach Przyrodnika i zmianach klimatycznych na Ziemi oraz o tym, co jest prawdziwym zagrożeniem dla ludzkości.

Jesteśmy tylko cząstką natury

29.06.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Krzysztof Kuczewski o swoich pasjach związanych z wodą, o tym, czego uczy studentów i dlaczego i w życiu, i w pracy ważne są uczciwość i sprawiedliwość.

Uczelnia to wielkie dobro wspólne

28.06.2016

Jubileusz 70-lecia – prof. Andrzej Drabiński, prorektor UPWr do spraw rozwoju uczelni, o pracy naukowej i karierze administracyjnej, o satysfakcji, rodzinie i planach na domatorstwo.

Kiedyś trzeba było być dobrym ze wszystkiego

27.06.2016

Jubileusz 70-lecia: prof. Jerzy Sobota o tym, czego szuka na dnie oceanu, dlaczego nie został geografem, choć z geografią mu po drodze i co łączy Norwida z hydromechaniką.

Odebrać grabki! Minister na UPWr

02.03.2016

Rozmowa z dr. Piotrem Dardzińskim, wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, nadzorującym w resorcie Departament Innowacji i Rozwoju.