wybierz kategorie wiadomości

UPWr podjął wyzwanie: #MannequinChallenge

23.11.2016

#MannequinChallenge podbija Internet na całym świecie, więc i władze uczelni postanowiły wziąć w nim udział.

Uniwersytet Przyrodniczy w akademickiej strategii miasta

22.11.2016

Kampania w Czechach, Niemczech i na Słowacji. Aplikacja mobilna po polsku i po angielsku. Przejrzysty portal internetowy – w kilku wersjach językowych. Gmina chce budować markę Akademicki Wrocław, która będzie promować wszystkie uczelnie miasta.

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji – fotoreportaż

22.11.2016

Kojeni magistrzy dołączyli do 75-tysięcznego grona absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

LIDER na UPWr

22.11.2016

Młodzi, zdolni i z pomysłem na badania o dużym potencjale wdrożeniowym. Jednym ze zwycięzców programu LIDER jest dr inż. Paweł Lochyński z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Stypendium Wrocławia za badania inkluzji

21.11.2016

Marta Konikiewicz, doktorantka w Zakładzie Systematyki i Ekologii Bezkręgowców, została laureatką stypendium im. Ludwika Hirszfelda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk biologicznych i medycznych Studenckiego Programu Stypendialnego.

Wstąp do sekcji wioślarskiej

18.11.2016

Historia polskiego wioślarstwa we Wrocławiu to 23 olimpijczyków, mistrzowie świata i Europy. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego mogą do nich dołączyć – do końca listopada trwają zapisy do sekcji wioślarstwa AZS.

Wręczenie nagród rektora i dokumentów patentowych

17.11.2016

Z okazji święta uczelni i nauki wrocławskiej rektor Tadeusz Trziszka wyróżnił najlepszych z najlepszych i wręczył im nagrody w trzech dziedzinach: dydaktycznej, naukowej i organizacyjnej. Naukowcy odebrali także dokumenty patentowe.

GISday 2016

17.11.2016

Po raz pierwszy międzynarodowy dzień Systemów Informacji Geograficznych zorganizowali wspólnie studenci trzech wrocławskich uczelni. Cieszy nie tylko integracja rozproszonych wcześniej imprez, ale i frekwencja.

Prof. Jerzy Monkiewicz nagrodzony przez KRUWiO

16.11.2016

Prof. Jerzy Monkiewicz został uhonorowany Nagrodą Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. prof. Józefa Dudka za działalność na rzecz integracji środowiska akademickiego. A to nie jedyna nagroda, którą odebrali przedstawiciele UPWr.

65 lat UPWr – tak świętowaliśmy

15.11.2016

Powołanie nowego konwentu, wręczenie odznak i medali, nadanie tytułu doktora honoris causa i odsłonięcie pamiątkowych tablic w gmachu głównym – z okazji święta uczelni wyróżniono najlepszych.

Pracę naukową trzeba pokochać jak piękną i mądrą dziewczynę

14.11.2016

Prof. Zygmunt Litwińczuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktor honoris causa UPWr o związkach człowieka ze zwierzętami, ochronie genetycznej bydła, o tym, dlaczego wybrał zootechnikę i czy zrobiłby to jeszcze raz.

Jubileusz 65-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego

13.11.2016

UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.

Zwycięzcy Quarry Life Award

09.11.2016

Domki dla samotnych pszczół i budki dla trzmieli, rzadkie gatunki, łąki kwietne i trójwymiarowa mapa obszarów badawczych – a wszystko na terenie kopalni Górażdże. Studenci i absolwenci UPWr wygraliQuarry Life Award.

Nasi naukowcy z prestiżowymi funkcjami

08.11.2016

Prof. Jan Twardoń został właśnie wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, co oznacza, że za cztery lata stanie na jego czele. Wrocławskim oddziałem zaczęła kierować prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak.

Absolutorium Wydziału Nauk o Żywności – fotoreportaż

08.11.2016

Dyplomy odebrane, birety rzucone. Nowym absolwentom, magistrom Wydziału Nauk o Żywności – gratulujemy!

Obudźmy Marysię

07.11.2016

Po tragicznym wypadku Marysia Kobak, tegoroczna absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i mistrzyni jazdy konnej, jest od kilku miesięcy w śpiączce pourazowej. Pomóżmy jej powrócić do zdrowia.

Wielki powrót piwowarskiego rzemiosła

03.11.2016

Czyli o tym, jak we Wrocławiu odradza się 800-letnia tradycja warzenia i picia złocistego trunku, a na czele piwnej rewolucji stają absolwenci Uniwersytetu Przyrodniczego.

Październikowe posiedzenie senatu

28.10.2016

Powołanie komisji senackich, sprawozdanie z rekrutacji i działalności Stowarzyszenia Absolwentów oraz przyznanie tytułu doktora honoris causa i medalu za zasługi dla uczelni – oto najważniejsze punkty ostatniego posiedzenia senatu.

Pamięć jest najważniejsza

27.10.2016

Są studentami I roku. I wolontariuszami, którzy pamiętali o profesorach Uniwersytetu Przyrodniczego, porządkując ich groby na wrocławskich cmentarzach. Pamiętała też Wielkopolska Izba Rolnicza, o profesorze Tadeuszu Konopińskim, w rocznicę jego śmierci i 120-lecie powstania izb.

Studencki Nobel 2016

26.10.2016

– Od dziecka chciałam zostać naukowcem, fascynowały mnie nauki przyrodnicze – mówi Ewa Szczepańska, doktorantka na Wydziale Nauk o Żywności, zdobywczyni Studenckiego Nobla nauk przyrodniczo-rolniczych.

Prestiżowe nagrody dla UPWr

25.10.2016

Z ogólnopolskiego Forum Inteligentnego Rozwoju UPWr wrócił z dwoma nagrodami. Jesteśmy laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyznawanej instytucjom zajmującym się działalnością badawczo-rozwojową, a za projekt Biocervin otrzymaliśmy Grand Prix!