Studenci podarowali święta

Przedświąteczny czas sprzyja dobroczynności, a aktywni nie tylko od święta studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu włączyli się w akcję „Podaruj Wigilię” i „Szlachetna paczka”.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nie są obojętni na los innych ludzi. W tym roku Samorząd Studentów zainicjował akcję „Podaruj Wigilię”. Była to zbiórka pieniędzy, która pozwoli zaprosić 61 starszych, samotnych osób na wigilijną kolację. Każdy z uczestników otrzyma również drobny upominek. Akcja nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc ambasadorów – samorządów wydziałowych oraz starostów. W tym roku udało się zebrać sumę ponad trzech tysięcy złotych.

– Jestem zaskoczona odzewem studentów. Choć każdy z zaangażowanych w akcję miał zebrać jedynie sumę 50 złotych, to zasadniczo nikt na tym nie poprzestał – powiedziała koordynatorka akcji Alicja Zarębska. – To budujące, że studenci nie są obojętni na los starszych i samotnych osób.

paczka

„Podaruj Wigilię” to nie jedyna akcja, w którą zaangażowali się studenci. Od czterech lat na UPWr działają wolontariusze „Szlachetnej paczki”. Wyszukują tych najbardziej potrzebujących. W tym roku hasłem przewodnim akcji było zawołanie „Jeden za Wszystkich Wszyscy za Jednego!”. Tym razem wsparliśmy dwie rodziny. W wyznaczonym miejscu studenci Wydziału Nauk o Żywności zbierali najbardziej potrzebne rodzinom produkty. Udało się zgromadzić: żywność, środki chemiczne i tekstylia.

– Wsparcie studentów przeszło najśmielsze oczekiwania. Okazali niezwykłe wsparcie, serce. Pokazali, że potrafią dzielić się z tymi, którym jest ciężko. Nawet najmniejszy podarek był bardzo cenny – powiedział Kacper Mędrygał z samorządu. – Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli stworzyć te niezwykłe paczki – dodał na zakończenie.

kn

22.12.2016