wybierz kategorie wiadomości

Kwietniowe posiedzenie senatu

06.04.2020

Podczas zdalnego posiedzenia senatu, które odbyło się 3 kwietnia 2020 r., podjęto uchwały dotyczące m.in. zmian w Statucie UPWr oraz warunków i trybu przyjmowania kandydatów na studia II stopnia na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Przesunięcie terminu wyborów rektora

13.03.2020

W związku z nasilającym się zagrożeniem epidemiologicznym w kraju zdecydowano o przesunięciu planowanych na 16 marca 2020 r. wyborów rektora UPWr.

Debata wyborcza

13.03.2020

Pracownicy i studenci pytają, kandydaci na rektora UPWr odpowiadają. Przedstawiamy debatę wyborczą profesorów Jarosława Bosego i Krzysztofa Kubiaka, którzy na pytania zadane mejlem, odpowiadają na stronie UPWr.

Wybory rektora – wystąpienie prof. Tadeusza Trziszki

12.03.2020

W związku ze zmienioną formułą debaty wyborczej publikujemy wystąpienie rektora prof. Tadeusza Trziszki.

Przedstawiamy kandydatów na rektora UPWr

12.03.2020

Rektor zarządza uczelnią, odpowiadając za politykę kadrową i finansową oraz realizację strategii rozwoju. Prezentujemy sylwetki kandydatów ubiegających się o to stanowisko w kadencji 2020-2024.

Zmiany na UPWr: nowe jednostki i nowe obowiązki

02.03.2020

Po wejściu w życie nowego statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na uczelni powstały nowe jednostki i zmieniły się zakresy działania już istniejących.

Lutowe posiedzenie senatu

28.02.2020

Prof. Jarosław Bosy i prof. Krzysztof Kubiak – kandydaci na rektora UPWr – przedstawili swoje wizje rozwoju uczelni i zarządzania nią, a senatorowie podjęli uchwały pozytywnie opiniujące obie kandydatury.

Świętujemy Dzień Nauki Polskiej

19.02.2020

19 lutego – w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika – z inicjatywy grupy posłów obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto ma być hołdem dla dokonań polskich naukowców.

Naukowcy z UPWr uczą, jak chronić wodę

17.02.2020

Naukowcy z UPWr opracowali dla Wrocławia zasady zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w obszarze zabudowanym. To już drugi katalog dobrych praktyk. Pierwszy skierowany był do inwestorów, projektantów i decydentów, ten – do mieszkańców.

Nietoperze jak barometr zmian klimatu

07.02.2020

Naukowcy UPWr wraz z chiropterologami z całej Europy ponownie policzyli nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Dzięki 20-letnim obserwacjom wiedzą, jak zmiany klimatu wpływają na liczebność tych ssaków.

Naukowcy z UPWr w programie im. Bekkera

06.02.2020

Dr Agnieszka Nemś i prof. Witold Rohm zakwalifikowali się do najnowszej edycji programu im. Bekkera. Łącznie dostaną wsparcie w kwocie blisko 300 tys. zł. Dr Nemś wyjedzie do Hiszpanii, a prof. Rohm do Kanady.

Dobrostan zwierząt: sprawa etyki i... pieniędzy

04.02.2020

Ponad 80 procent Polaków wie, jak ważny jest dobrostan zwierząt. Zgodnie z nowymi zasadami, hodowcy, którzy podniosą jego standardy, mogą liczyć na dopłaty – mówią prof. Roman Kołacz i prof. Zbigniew Dobrzański.

Styczniowe posiedzenie senatu

03.02.2020

Senatorowie wprowadzili zmiany do Statutu UPWr, ustalili warunki i tryb przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej oraz program studiów na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Naukowcy UPWr w komitetach PAN

03.02.2020

Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnych środowisk i dyscyplin naukowych. W komitetach wybranych na kadencje 2020-2023 r. znalazło się 22 naukowców UPWr.

Animacje o dyscyplinach: rolnictwo i ogrodnictwo

31.01.2020

W cyklu animacji o wiodących dyscyplinach naukowych uczelni przedstawiamy najważniejsze problemy, na które odpowiedzi i rozwiązań poszukują naukowcy na całym świecie, również na UPWr. Dziś prezentujemy dyscylinę rolnictwo i ogrodnictwo.

Welcome to Poland na UPWr

28.01.2020

Kursy językowe i szkolenia dla pracowników, spotkania integracyjne dla studentów, ułatwienia administracyjne – dzięki projektowi Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej UPWr będzie lepiej przygotowany na zagranicznych studentów.

FoodSHIFT2030 – strefa żywicielska Wrocławia

27.01.2020

Tworzenie społecznych ogrodów miejskich, wspieranie lokalnych rolników, informowanie mieszkańców o tym, gdzie w ich okolicy można kupić lokalne produkty, edukowanie dzieci – UPWr w kolejnym projekcie H2020.

EPOS-PL+ – 8 mln zł dla UPWr

23.01.2020

7 partnerów i ponad 52 mln zł na System Obserwacji Płyty Europejskiej. To projekt wpisany w Polską Mapę Drogową Infrastruktury Badawczej i wpisujący się w European Research Infrastructure Consortium.

Prof. Obmińska-Mrukowicz w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

22.01.2020

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz z Katedry Farmakologii i Toksykologii została po raz trzeci powołana do Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Ruszają wybory: pierwsi będą elektorzy

21.01.2020

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zaczynają się spotkania wyborcze, które do końca stycznia wyłonią 200 elektorów.

Prof. Kołacz doktorem h.c. uniwersytetu w Biełgorodzie

16.01.2020

Profesor Roman Kołacz został doktorem honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Biełgorodzie w Rosji. To blisko 400-tysięczne miasto, dawna twierdza, obecnie ośrodek akademicki z pięcioma uczelniami