Styczniowe posiedzenie senatu

Senatorowie wprowadzili zmiany do Statutu UPWr, ustalili warunki i tryb przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej oraz program studiów na kierunku żywienie człowieka i dietetyka.

Styczniowe posiedzenie senatu rozpoczęto od wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego trzem studentkom weterynarii: Karolinie Kapturskiej, Annie Modlińskiej i Safourze Rezie.

Senatorowie zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• Wprowadzenia zmian do Statutu UPWr,
  • Warunków i trybu przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej w roku akademickim 2020/2021,
  • Zatwierdzania wzoru dyplomu doktorskiego i habilitacyjnego wydawanych przez UPWr,
  • Programu studiów II stopnia na kierunku żywienia człowieka i dietetyka, rozpoczynających się w od roku akademickiego 2020/2021,
  • Regulaminu Biura Karier UPWr,
  • Poparcia wniosku o nadanie tytułu profesora nauk rolniczych dr hab. Monice Bronkowskiej,
  • Poparcia wniosku o nadanie tytułu profesora nauk rolniczych dr. hab. Adamowi Bogaczowi.

W części referatowej senatu przedstawiono informacje o działalności samorządu studenckiego i innych organizacji studenckich, stanie informatyzacji uczelni oraz Stacji Badawczo-Dydaktycznej w Swojczycach.

wydarzenia