Grudniowe posiedzenie senatu

Senatorowie uchwalili tryb i kryteria oceny nauczycieli, która zostanie przeprowadzona w 2025 r. oraz warunki rekrutacji i program kształcenia w Szkole Doktorskiej UPWr. Zatwierdzili także zmiany w statucie uczelni.

Na początku stwierdzono prawomocność posiedzenia senatu, które ponownie odbywało się w trybie wideokonferencji, zatwierdzono porządek dzienny obrad i skrócony protokół z poprzedniego senatu.

Podczas grudniowego posiedzenia senatorzy podjęli uchwały w sprawie:

• Ustalenia wysokości wynagrodzenia przysługującego członkom Rady Uczelni powołanym przez senat podczas listopadowego posiedzenia,
  • Trybu i kryteriów oceny okresowej nauczycieli, która będzie przeprowadzona w 2025 roku,
  • Ustalenia programu studiów podyplomowych Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących,
  • Zatwierdzenia wzorów dyplomów ukończenia studiów na UPWr,
  • Warunków i trybu przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej UPWr w roku akademickim 2021/2022,
  • Ustalenia programów kształcenia w Szkole Doktorskiej UPWr,
  • Wprowadzenia zmian do Statutu UPWr, dotyczących rozdzielenia funkcji kanclerza na dwie, stworzenia funduszu wsparcia innowacyjnej dydaktyki oraz możliwości i procesu powstawania nowej dyscypliny.
wydarzenia