Wrześniowe posiedzenie senatu

Podczas pierwszego posiedzenia Senatu UPWr kadencji 2020-2024 zatwierdzono roczny plan prac senatu, wprowadzono zmiany warunków rekrutacji do szkoły doktorskiej i powołano przewodniczących kluczowych senackich komisji.

Posiedzenie rozpoczęto od minuty ciszy poświęconej Olgierdowi Furmankowi, wieloletniemu kierownikowi Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, który zmarł 18 września.

Następnie wybrano komisję skrutacyjną, stwierdzono prawomocność posiedzenia, zatwierdzono porządek dzienny obrad, protokół z czerwcowego posiedzenia senatu oraz terminarz posiedzeń całej kadencji.

Senatorowie podjęli uchwały w sprawie:

• Zatwierdzenia rocznego planu prac senatu na rok akademicki 2020/2021,

• Wprowadzenia zmian w trybie i warunkach przyjmowania kandydatów do Szkoły Doktorskiej UPWr na rok akademicki 2020/2021 – naukowcy UPWr zdobyli w ostatnim czasie ponad 2,5 mln zł w programie Preludium BIS Narodowego Centrum Nauki, zdobywając tym samym środki na stypendia dla doktorantów przez cały okres ich kształcenia. Wyniki projektów i postępowania na stanowiska doktorantów przeprowadzone w ramach projektów zostały uwzględnione w rekrutacji do szkoły.

• Wyboru przewodniczącego (został nim prof. Jarosław Bystroń), wiceprzewodniczącego i członków Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej do spraw Nauczycieli Akademickich na kadencję 2020-2024,

• Powołania Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej do spraw Nauczycieli Akademickich na kadencję 2020-2024,

• Powołania prof. Agnieszki Kity na przewodniczącą Senackiej Komisji Badań Naukowych na kadencję 2020-2024,

• Powołania prof. Barbary Żarowskiej na przewodniczącą Senackiej Komisji Spraw Studenckich i Edukacji na kadencję 2020-2024,

• Powołania prof. Cezarego Kabały na przewodniczącego Senackiej Komisji Statutowej na kadencję 2020-2024,

• Nadania profesorom Tadeuszowi Trziszce i Józefowi Sowińskiego medali „Za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”.

wydarzenia