Prof. Tadeusz Trziszka z Dolnośląskim Kluczem Sukcesu

Profesor Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 2016-2020, został wyróżniony Dolnośląskim Kluczem Sukcesu – za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

Dolnośląskie Klucze Sukcesu wręczono już po raz 24. Nagrody odebrali laureaci trzech kategorii za: największą osobowość w promocji regionu, wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej oraz dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej. To regionalne wyróżnienie przyznawane jest przez kapitułę, a inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska. Nagrodami dla laureatów konkursu są statuetki Dolnośląskiego Klucza Sukcesu wykute przez artystę kowala Ryszarda Mazura honorowego klucznika miasta Wrocławia.

prof_trziszka_klucz-2.jpg
Nagrodzony prof. Tadeusz Trziszka z marszałkiem Cezarym Przybylskim, Ewą Mańkowską i Sławomirem Najnigierem
fot. UMWD

– To jedna z ważniejszych inicjatyw promujących oraz integrujących Dolny Śląsk. Dzięki niej mamy możliwość nagrodzić tych, którzy najbardziej przyczynili się do promocji naszego regionu w różnych dziedzinach, a także do upowszechniania wiedzy na temat naszego województwa – powiedział podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, podkreślając, że wyróżnieni Dolnośląskim Kluczem Sukcesu są najlepszą promocją regionu i jego wizytówką.

Klucz przyznano w ośmiu kategoriach: dla największej osobowości w promocji regionu, za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej, w kulturze i sztuce, działalności samorządowej, dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej, przedsięwzięcia turystycznego lub organizatora masowych imprez rekreacyjnych i sportowych oraz dolnośląskiej firmy najlepiej współpracującej ze społecznością lokalną. Przyznano też wyróżnienia specjalne.

Profesor Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w latach 2016-2020, został doceniony za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

– Bardzo się ucieszyłem z tego wyróżnienia, ale dla mnie jest ono przede wszystkim zobowiązaniem do jeszcze intensywniejszej pracy, zarówno naukowej, jak i na rzecz regionu. Ale powód do radości miałem jeszcze jeden –  razem ze mną uhonorowano też środowisko medyczne, szczególnie mi bliskie z racji wieloletniej współpracy naukowej – powiedział redakcji „Głosu Uczelni” profesor Trziszka. Razem z nim bowiem Dolnośląskie Klucze Sukcesu odebrali też prof. Krzysztof Simon – wyróżniony w kategorii największej osobowości oraz przedstawiciele Dolnośląskiej Izby Lekarskiej uznanej przez kapitułę konkursu za najlepszą dolnośląską organizację pozarządową.

Statuetki wyróżnionym wręczyli: marszałek Cezary Przybylski – członek kapituły, dr Bogdan Cybulski – przewodniczący kapituły, dr Ewa Mańkowska – wiceprzewodnicząca kapituły, Paweł Wróblewski – członek kapituły oraz Sławomir Najnigier – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

wydarzenia