Nowe władze Uniwersytetu Przyrodniczego

1 września władzę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu objął prof. Krzysztof Kubiak. Rektor wybrany na kadencję 2024-2028 2 września wręczył nominacje prorektorom i dziekanom.

Rektor UPWr prof. Krzysztof Kubiak powołał na stanowiska prorektorów prof. Annę Czubaszek, prof. Szymona Szewrańskiego i prof. Andrzeja Zachwieję. Prof. Czubaszek w kadencji 2024-2028 będzie prorektorem ds. studenckich i edukacji, prof. Szewrański – ds. relacji społeczno-gospodarczych, a prof. Zachwieja ds. nauki. Prorektor ds. kadr i rozwoju uczelni zostanie powołany w późniejszym terminie.

nowa_wladze_3.jpg
Nowe władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: rektor prof. Krzysztof Kubiak oraz prorektorzy prof. Szymon Szewrański, prof. Anna Czubaszek i prof. Andrzej Zachwieja
fot. Tomasz Lewandowski

Podczas uroczystości nominacje odebrali też dziekani. Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej ponownie kierować będzie prof. Stanisław Dzimira, Wydziałem Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu prof. Beata Raszka, Wydziałem Przyrodniczo-Technologicznym prof. Bogdan Stępień, Wydziałem Biotechnologii i Nauk o Żywności prof. Barbara Żarowska. Nowi dziekani to prof. Magdalena Zatoń-Dobrowolska, która obejmie stery Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt oraz prof. Mirosław Wiatkowski, który pokieruje Wydziałem Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Rektor UPWr prof. Krzysztof Kubiak i nowo powołani dziekani: prof. Mirosław Wiatkowski, prof. Stanisław Dzimira, prof. Magdalena Zatoń-Dobrowolska, prof. Beata Raszka i prof. Bogdan Stępień
fot. Tomasz Lewandowski

02.09.2024
wydarzenia