Nowy Senat UPWr rozpoczął pracę

Pierwsze posiedzenie Senatu UPWr kadencji 2024-2028 miało szczególny charakter. Rozpoczęła je uroczystość odsłonięcia nazwiska prof. Jarosława Bosego, rektora kadencji 2020-2024 na tablicy rektorów UPWr w gmachu głównym oraz portretu rektora w sali im. prof. Tołpy.

W czwartek, 26 września nowo wybrani senatorowie spotkali się po raz pierwszy. Po uroczystości odsłonięcia nazwiska i portretu prof. Jarosława Bosego, rektora kadencji 2020-2024 przystąpili do obrad.

Kolejnym punktem w porządku było wręczenie dyplomów laureatkom stypendium ministra nauki dla wybitnych naukowców. Stypendia otrzymały: Sandra Rychel-Bielska i Iga Kołodyńska.

senat-04.jpg
Odsłonięcie nazwiska i portretu rektora, który zakończył swoją kadencję, to na UPWr tradycja
fot. Tomasz Lewandowski

Następnie rektor UPWr prof. Krzysztof Kubiak poprosił o uczczenie minutą ciszy zasłużonych członków społeczności naszej uczelni, których pożegnaliśmy w ostatnich miesiącach. Byli to: prof. Maria Nikołajczuk, prof. Władysław Kadłubiec, docent Jerzy Kiersnowski i prof. Zygmunt Owsiak.

Po wyborze komisji skrutacyjnej na kadencję 2024-2028, senatorowie stwierdzili prawomocność posiedzenia, zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz terminarz posiedzeń Senatu UPWr w kadencji 2024-2028, a następnie podjęli uchwały w sprawie m.in.: zatwierdzenia rocznego planu prac Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na rok akademicki 2024/2025, powołania Senackiej Komisji Statutowej, Senackiej Komisji Badań Naukowych oraz Senackiej Komisji Spraw Studenckich i Edukacji na kadencję 2024-2028.

Na zakończenia posiedzenia prof. Krzysztof Kubiak, rektor UPWr zaprosił na dwa ważne, uczelniane wydarzenia: Święto sera i wina (28 i 29 września, wrocławskie Pawłowice) oraz Inauguracje roku akademickiego 2024/2025 (2 października, aula im. Jana Pawła II).

Galeria zdjęć

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png