Prof. Bosy w ministerialnym zespole

Były rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Jarosław Bosy został powołany do Zespołu doradczego ds. infrastruktury badawczej przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr w kadencji 2020-2024 i prorektor ds. nauki w kadencji 2016-2020, wszedł do działającego przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Zespołu doradczego ds. infrastruktury badawczej. Sekretarz stanu w MNiSW prof. Marek Gzik wręczając powołania nowym członkom zespołu, powiedział m.in.: – Przed państwem ważne i odpowiedzialne zadanie. Do zespołu zaprosiliśmy reprezentantów różnych dyscyplin naukowych. To pozwoli na to, by projekty były oceniane przez osoby odpowiednio przygotowane merytorycznie i posiadające doświadczenie w danym obszarze.

Nowy skład zespołu – czytamy na stronie ministerstwa – na kadencję 2024-2028, minister nauki Dariusz Wieczorek powołał 1 września. Do najważniejszych zadań tego gremium należy ocena wniosków o przyznanie środków finansowych na inwestycje związane z działalnością naukową oraz na utrzymanie unikatowej w skali kraju aparatury naukowo-badawczej lub stanowiska badawczego, a także infrastruktury informatycznej mającej istotne znaczenie dla realizacji polityki naukowej państwa. W skład zespołu wchodzą specjaliści reprezentujący środowisko naukowe z całego kraju. Jego przewodniczącym jest prof. Tomasz Kubiak, dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej, przewodniczący Rady Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna i kierownik Katedry Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji.

Prof. Jarosław Bosy objął także stanowisko dyrektora należącego do Sieci Łukasiewicza instytutu badawczego PORT we Wrocławiu. To dawne EIT+, w roku 2017 przejęte od samorządu przez Skarb Państwa i przekształcone w PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, zlokalizowany w kampusie na Praczach Odrzańskich.

09.09.2024
wydarzenia

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png