Przed nami Święto sera i wina. Będzie smacznie!

Przed nami kolejna edycja Święta sera i wina na wrocławskich Pawłowicach. Zgodnie z nową tradycją, będą to dwa dni (28-29 września) pełne kulinarnych atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W programie znajdą się warsztaty, degustacje oraz pokazy, podczas których będzie można poznać tajniki produkcji sera i wina.

W sobotę uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić serowarnię, a najmłodsi wziąć udział w warsztatach kulinarnych, gdzie pod okiem doświadczonych prowadzących nauczą się przygotowywać zdrowe śniadania. Dzień urozmaicą również pokazy gotowania na wielkiej patelni oraz konkurs na najlepszy ser.

święto sera i wina
Strefa food trucków
fot. Tomasz Lewandowski

Na niedzielę zaplanowano warsztaty winiarskie, na których uczestnicy dowiedzą się m.in. o produkcji win musujących czy o tym, po co w winie jest etanol oraz spróbują wyselekcjonowanych trunków. Dla dzieci przewidziano zajęcia poświęcone zdrowym przekąskom mlecznym oraz robieniu własnoręcznie kiszonek. Do tego odbędzie się finał konkursu kulinarnego studentów UPWr. Wydarzenie zwieńczy ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wino.

SPRAWDŹ WYDARZENIE NA STRONIE

sery
Na kiermaszu można kupić regionalne sery
fot. Tomasz Lewandowski

W trakcie święta będzie można również odwiedzić kiermasz, na którym będzie możliwość degustowania i kupienia serów, win oraz innych produktów regionalnych, a także… roślin. Poza serami, w coś do jedzenia będzie można zaopatrzyć się w jednym z wielu food trucków lub spróbować dania z wielkiej patelni, które gotował będzie Michał Szwed – finalista programu MasterChef.

Święto Sera i Wina to doskonała okazja, by w rodzinnym gronie poznać smaki regionalnych produktów i spędzić czas w wyjątkowej atmosferze.

ŚLEDŹ WYDARZENIE NA FACEBOOKU

23.09.2024
wydarzenia

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png