„Operetka dla Dzieci" na wrocławskich Pawłowicach

W minioną niedzielę Pałac Pawłowice gościł Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej, która przygotowała w ramach cyklu Koncerty na wynos wyjątkowe wydarzenie - „Operetkę dla Dzieci”. Spektakl, zorganizowany w formie interaktywnej bajki muzycznej, był skierowany do dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Tegoroczna, trzecia już edycja, okazała się wyjątkowo udana, gromadząc liczną publiczność.

„Operetka dla Dzieci” to wydarzenie, które łączy w sobie elementy operetki, muzyki baletowej oraz magii. Podczas spektaklu dzieci miały okazję poznać znane fragmenty z klasycznych operetek i utworów baletowych, które były prezentowane w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodej widowni. Na scenie pojawiły się wielkie rekwizyty oraz piękne kostiumy, które wprowadziły najmłodszych w świat muzycznej fantazji.

fot. Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej

W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: "Pieśń o Wilji" (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa "Odgłosy wiosny", Kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart!" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń "Wiedeń, miasto moich marzeń" Romualda Sieczyńskiego, czy straussowski "Marsz perski" rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, "Annen Polka" inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka "Grzmoty i błyskawice", w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę.

Operetka dla Dzieci
fot. Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej

Dodatkową atrakcją dla dzieci była obecność iluzjonisty, który wprowadził elementy magii do muzycznego spektaklu. Dzięki jego sztuczkom, z lampy Aladyna pojawiały się tancerki rodem z Persji, a nieruchomy stolik fruwał nad sceną.

fot. Stowarzyszenie Operetki Wrocławskiej

Publiczność dopisała, a organizatorzy nie kryli zadowolenia z doskonałej frekwencji i wysokiego poziomu przygotowania Pawłowic jako miejsca wydarzenia. Jak mówili, była to najlepiej przygotowana edycja w historii „Operetki dla Dzieci”. Spektakl zakończył się owacjami na stojąco, a dzieci opuściły teren pałacu z uśmiechami na twarzach i wspomnieniami, które z pewnością pozostaną z nimi na długo.

15.07.2024
Galeria zdjęć