Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu JEDLINIOK

16145051_1402946076383088_325564770_o.jpg

Jedliniok to studencki zespół folklorystyczny, który popularyzuje w kraju i za granicą polskie tańce narodowe i regionalne. Tańczą w nim, grają i śpiewają studenci wszystkich wrocławskich uczelni.

Nazwa zespołu wywodzi się od jedlinioka, tańca dolnośląskiego z okolicy Jedliny-Zdroju. W swoim repertuarze zespół prezentuje folklor Śląska, a także innych regionów kraju. Twórcami i konsultantami programu są najwybitniejsi polscy regionaliści.

Oprócz działalności artystycznej Jedliniok prowadzi zajęcia edukacyjne i szkoleniowe dla studentów wrocławskich uczelni. W okresie ponad czterdziestopięcio letniej działalności artystycznej zespół wielokrotnie reprezentował Polskę i środowisko akademickie Wrocławia na festiwalach, tournée i obchodach polskich świąt narodowych w wielu krajach, na wszystkich kontynentach.