wybierz kategorie wiadomości

Afryka. Tutaj wykształcenie oznacza lepsze życie

09.03.2016

Kamerun w środkowej Afryce. Prof. Piotr Nowakowski z Instytutu Hodowli Zwierząt, członek rady programowej kierunku podstawy dla rolnictwa tropikalnego, na państwowym Uniwersytecie Yaounde i przedstawiał naszą uczelnię.

United Nations University zaprasza UPWr do współpracy

08.03.2016

Niemcy szukają partnerów do współpracy w obszarze badań, edukacji i polityki związanych z problemami środowiska naturalnego. O czym rozmawialiśmy na pierwszym spotkaniu z przedstawicielami drezdeńskiego think-tanku The United Nations University?

Biocervin: podsumowanie projektu

07.03.2016

Efektem jednego z największych i najważniejszych projektów, w którym bierze udział UPWr są cztery unikalne w skali światowej prototypy wyrobów medycznych na bazie surowców z komórek macierzystych poroża jelenia szlachetnego.

Działo się! VI Szalona Noc Naukowa za nami!

04.03.2016

Noc spędzona na uniwersytecie to szaleństwo. Ale noc spędzona w doborowym, międzywydziałowym towarzystwie i pochwała studenckiej aktywności – to także przyjemność. Tematem przewodnim VI Studenckiej Szalonej Nocy Naukowej były zmysły.

Prof. Tadeusz Trziszka nowym rektorem

03.03.2016

Jest autorem ponad 400 prac naukowych, w tym 150 oryginalnych. Napisał ponad 15 podręczników i monografii. Prof. Tadeusz Trziszka został rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Odebrać grabki! Minister na UPWr

02.03.2016

Rozmowa z dr. Piotrem Dardzińskim, wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, nadzorującym w resorcie Departament Innowacji i Rozwoju.

Oni tworzą naszą historię

02.03.2016

Były życzenia zdrowia, tort i symboliczny kieliszek szampana. Rektor prof. Roman Kołacz tradycyjnie już spotkał się z jubilatami z okazji ich 80., 85. i 90. urodzin.

Naukowe nowości: wystawa zagranicznych książek

01.03.2016

Tylko dwa dni – 1 i 2 marca – potrwa wystawa i sprzedaż zagranicznych książek naukowych, którą zorganizowała Biblioteka Główna UPWr. Ponad 230 pozycji z najnowszych anglojęzycznych publikacji togratka dla każdego naukowca.

Pamięci prof. Michała Mazurkiewicza

29.02.2016

I Międzynarodowa Konferencja Techniczna Eimeriana Avia była nie tylko forum wymiany doświadczeń najlepszych w Europie specjalistów z zakresu chorób drobiu. Upamiętniono też postać wybitnego awiopatologa, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Michała Mazurkiewicza.

Lutowe posiedzenie senatu

29.02.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na posiedzeniu senatu znalazły się: limity przyjęć studentów na rok akademicki 2016/2016, realizacja strategii rozwoju biblioteki i polityka wydawnicza uczelni.

Zegary: arcydzieło rzemiosła w zasięgu ręki

26.02.2016

Dr Marek Brennesthul, specjalista od mechaniki pojazdów rolniczych i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, zbiera zegary. Naręczne i stojące. Nie tylko chętnie opowiada o ich historii, ale też i „leczy” te, które wymagają naprawy.

Elektorzy przepytują kandydata

23.02.2016

We wtorek, osiem dni przed wyborami, jedyny kandydat na nowego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, profesor Tadeusz Trziszka, spotkał się z elektorami.

Integracja środowiska i promocja młodych

22.02.2016

Prof. Jarosław Bosy wiceprzewodniczącym Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Przewodniczącym został prof. Jan Kryński z Instytutu Geodezji i Kartografii.

Tajemnicza sprawa z nockiem rudym

18.02.2016

Dr Tomasz Kokurewicz – krajowy ekspert ds. ochrony nietoperzy – analizuje rozwiązania, które pozwolą w Unii Europejskiej zminimalizować problem, jakim są dla nich… drogi.

Przekazaliśmy pieniądze na hospicjum dziecięce

17.02.2016

Pieniądze zebrane podczas VII Koncertu Noworocznego i symboliczny czek trafiły do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto pomagać.

Porozumienie na rzecz niepełnosprawnych studentów

16.02.2016

Trzynaście uczelni powoła Radę Ekspertów ds. Kształcenia Studentów z Niepełnosprawnością. Porozumienie będzie podpisane 29 lutego. Również przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Rekrutacja na studia magisterskie – II tura

16.02.2016

Jest jeszcze szansa – do piątku 19 lutego można rejestrować się na stacjonarne studia II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Do wyboru jest aż 14 kierunków.

10. urodziny basenu UPWr

15.02.2016

15 lutego 2006 roku, w środę uroczyście otworzono świeżo wybudowaną krytą pływalnię Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – jeden z najnowocześniejszych wtedy obiektów w mieście.

Walentynki w przyrodzie

12.02.2016

Świat przyrody dostarcza argumentów, że obchodzenie święta zakochanych akurat w lutym nie musi być normą. To nie jedyny termin sprzyjający poszukiwaniom partnerów. Za to przyroda jest źródłem wielu przydatnych zakochanym rekwizytów.

Technologia żywności – nauka z przyszłością

10.02.2016

Żywność funkcjonalna i bezpieczeństwo żywności. Nowe technologie i nowe wyzwania. O trendach i rozwiązaniach w produkcji żywności opowiada prof. Agnieszka Kita – nowa prezes Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

Naukowcy z UPWr unijnymi ekspertami

09.02.2016

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności to jedna z agencji UE. Jej zadaniem jest wspieranie Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i państw członkowskich w wypracowywaniu najlepszych rozwiązań prawnych dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa żywności.

• 1
  • 85