wybierz kategorie wiadomości

Złoty Chiron dla rektora UPWr

26.04.2016

Profesor Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu najlepszym propagatorem osiągnięć medycyny weterynaryjnej roku 2016 – uznała Kapituła Nagrody Złotego Chirona.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2016

26.04.2016

O zdobycie indeksu wymarzonej uczelni walczyli na UPWr uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – wśród zadań znalazło się smażenie naleśników, nakrywanie stołu i ocena świeżości jaj.

Rodzina Kornów znowu w Pawłowicach

25.04.2016

Kwietniowy koncert z cyklu „Wieczory Pawłowickie” zaczarował słuchaczy klimatem sięgającym historii. Do Pałacu w Pawłowicach wrócili jego dawni właściciele – Heinrich von Korn i jego żona Helena – kopie posągów dłuta Chistiana Behrensa.

Architekci krajobrazu o świetle i cieniu w przestrzeni miejskiej

21.04.2016

Interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotują iluminację ulicy Legnickiej we Wrocławiu, by stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla pieszych.

Wizyta ambasadora Iranu

20.04.2016

Ramin Mehmanparast, ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, opowiedział na UPWr o specyfice i zaletach swojego kraju oraz przekonywał do współpracy biznesowej i naukowej.

Podpisaliśmy porozumienie z Citroneksem

19.04.2016

Uniwersytet Przyrodniczy i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego.

Kosa 2016: Najpierw nauczyć, potem wymagać

18.04.2016

Głosami studentów drugą edycję plebiscytu na największą kosę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wygrał dr hab. Andrzej Michalski z Katedry Matematyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Nasz człowiek wśród górników

14.04.2016

W 1998 roku ukończył na Akademii Rolniczej we Wrocławiu studia na kierunku inżynieria środowiska z wyróżnieniem. W trakcie doktoratu miał propozycje pracy naukowej w Niemczech. Hydrolog Mirosław Wiatkowski został członkiem Komisji ds. Ochrony Powierzchni Wyższego Urzędu Górniczego.

Erasmus+: 3000 km w głąb siebie

12.04.2016

O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus piszą Angelika Adamiak i Piotr Flank z architektury krajobrazu, którzy tak pokochali podróże, że teraz wybierają się też do Chin – przez rok będą studiować w Changshy. Przewodnik bardzo praktyczny.

Pięciolatka ambasadorów zieleni

06.04.2016

Co zrobić, by w rozrastających się miastach nie zabrakło terenów zielonych? Od pięciu lat rozwiązań tego problemu, pod opieką dr Marty Weber-Siwirskiej, szukają studenci Sekcji Studenckiego Koła Naukowego Architektury Krajobrazu – Ambasadorzy zieleni.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Kuba

05.04.2016

Na zaproszenie polskiej ambasady w Hawanie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził niemal miesiąc na artystycznym tournée po Kubie.

Drzwi Otwarte za nami

04.04.2016

Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

Mamy nowych prorektorów

31.03.2016

Elektorzy wybrali nowych prorektorów zaproponowanych przez rektora-elekta prof. Tadeusza Trziszkę. Będą razem z nim zarządzać uczelnią w kadencji 2016-2020.

OnLife, czyli studencka inicjatywa optymistyczna

30.03.2016

Odłączyć się od sieci, włączyć do życia. Szymon Krawiec i Maksymilian Szeptycki, studenci architektury krajobrazu, zachęcają do otwartości i uśmiechu, a przy tym zdobywają wiedzę i umiejętności z zarządzania projektami.

Marcowe posiedzenie senatu

29.03.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na senacie znalazły się: liczba prorektorów kadencji 2016-2020, system zapewnienia jakości kształcenia i sprawozdania z działalności jednostek.

Życzenia świąteczne

24.03.2016

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim obecnym i byłym Pracownikom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Studentom, Doktorantom i Absolwentom życzymy pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności.

Zwierzęta-symbole na UPWr

24.03.2016

Mieszkańcy Biskupina zaglądają z dziećmi na teren UPWr, żeby pokazać im prawdziwego baranka, kurę czy królika.

Czas młodych mentorów – nowi profesorowie

23.03.2016

Aneta Wojdyło i Adam Figiel odebrali od prezydenta Polski Andrzeja Dudy nominacje profesorskie. Były osobiste gratulacje, dedykacje i życzenia sukcesów.

Międzynarodowo o zwierzętach na UPWr

22.03.2016

Zarząd International Society for Animal Hygiene, światowej organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt gospodarskich, zebrał się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Otwieramy się na młodych!

21.03.2016

Już 1 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To nie tylko okazja do poznania nas z najlepszej strony, ale i rozbudzenia w sobie ciekawości naukowca.

• 1
  • 84