Mamy nowych prorektorów

Elektorzy wybrali nowych prorektorów zaproponowanych przez rektora-elekta prof. Tadeusza Trziszkę. Będą razem z nim zarządzać uczelnią w kadencji 2016-2020.

Nowo wybrani prorektorzy pracę rozpoczną wraz z rozpoczęciem nowej kadencji rektora we wrześniu. Jarosław Bosy zajmie się sprawami nauki i współpracy z zagranicą, Anna Chełmońska-Soyta – innowacjami i współpracą z gospodarką, Adam Szewczuk rozwojem uczelni, a Józef Sowiński – sprawami studenckimi i edukacją.

Rektor-elekt Tadeusz Trziszka, przedstawiając swoją drużynę podkreślił, że zaproponowani przez niego kandydaci na prorektorów – dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu – będą w stanie realizować zadania, jakie czekają naszą uczelnię w latach 2016-2020.

prorektorzy1
Drużyna nowego rektora, prof. Tadeusza Trziszki
fot. Tomasz Lewandowski

– Szczególnie ważne dla Uniwersytetu Przyrodniczego są sprawy internacjonalizacji i otwarcia na gospodarkę – mówił prof. Trziszka, nie kryjąc, że te dwa priorytety mają zdecydować o tym, że Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, zajmujący 5. miejsce w kraju pod względem liczby patentów, wejdzie do europejskiej czołówki szkół wyższych.

Stąd też decyzje o wyborze takich właśnie kandydatów na prorektorów.

– Profesor Bosy, prodziekan na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, ma cenne doświadczenie w pracy w gremiach europejskich. Ściśle też współpracowaliśmy w Dziale Nauki w obszarze studiów doktoranckich i ich umiędzynarodowienia. Dziekan Szewczuk, który kieruje Wydziałem Przyrodniczo-Technologicznym, ma ogromne doświadczenie organizacyjne, a prodziekan z tego wydziału – profesor Sowiński był zaangażowany w internacjonalizację naszej uczelni. Profesor Chełmońska-Soyta z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej zna problemy i wyzwania, jakie rodzą się na styku gospodarki i nauki – pracowaliśmy razem przy programie Biostrateg – tak rektor-elekt przedstawił zaproponowanych przez siebie kandydatów na prorektorów.

prorektorzy2
W głosowaniu na prorektorów wzięło udział 165 elektorów
fot. Tomasz Lewandowski

Pytania, jakie przed głosowaniem zadali im elektorzy dotyczyły m.in. centralnej rekrutacji, obsługi prawnej projektów, ich ewaluacji i wdrażanego systemu elektronicznego obiegu dokumentów.

W głosowaniu wzięło udział 165 elektorów. Jak głosowali? Prof. Anna Chełmońska-Soyta zdobyła 138 głosów poparcia, Jarosław Bosy – 140, Józef Sowiński – 148, a Adam Szewczuk 140 głosów.

kbk

31.03.2016