Naukowe nowości: wystawa zagranicznych książek

Tylko dwa dni – 1 i 2 marca – potrwa wystawa i sprzedaż zagranicznych książek naukowych, którą zorganizowała Biblioteka Główna UPWr. Ponad 230 pozycji z najnowszych anglojęzycznych publikacji togratka dla każdego naukowca.

Wystawa została przygotowana z myślą o studentach i pracownikach naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dlatego znalazły się na niej książki dotyczące ochrony środowiska, nauki o żywieniu i żywności, dobrostanu zwierząt, ogrodnictwa, rolnictwa, bioinformatyki, biotechnologii, biologii, weterynarii, odnawialnych źródeł energii, gospodarki przestrzennej czy architektury krajobrazu.

Wystawa ksiazki zagranicznej biblioteka główna Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
fot. Tomasz Lewandowski

– Książki i tematy staramy się dobrać tak, żeby każdy pracownik i student naszej uczelni znalazł coś dla siebie. W tym roku najwięcej mamy książek dotyczących żywności, dobrostanu zwierząt – i są to pozycje, których nie było w roku ubiegłym – mówi dyrektor Biblioteki Głównej, Barbara Barańska-Malinowska i śmieje się, że jeżeli nie wszystkie, to przynajmniej ¾ z tych książek chciałaby mieć u siebie w bibliotece. Zwłaszcza, że są również pięknie wydane.

Księgarnia naukowa APE-IPS, która przygotowała książki, od lat współpracuje z uczelnią. Dwa razy do roku organizuje również kiermasz książek i podręczników na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej.

fot. Tomasz Lewandowski

Na wystawie można znaleźć takie tytuły jak: „Encyclopedia of Food and Agricultural Ethics”, „Agricultural and Food Electroanalysis”, „Advanced Materials for Agriculture, Food and Environmental Safety”, „Advances in Postharvest Fruit and Vegetable Technology”, „Agribusiness Supply Chain Management”, „Agroecology, Ecosystems, and Sustainability”, „An Introduction to Bioenergy”, „An Introduction to Landscape and Garden Design and Practice”, „Applied Longitudinal Data Analysis for Epidemiology”, „Arsenic Toxicity”, „Biological Electron Microscopy Theory Techniques & Troublesh”, „Biologist's Guide to Analysis of DNA Microarray Data & Micro”, „Cut and Paste Urban Landscape”, „Cyclic Nucleotide Signaling”, „Eco-efficient Construction and Building Materials”, „Economic Development in Rural Areas”, „Essentials of Genetics”, „Farm Animal Welfare, Environment and Food Quality Interaction Studies”, „Food Composition and Analysis”, “Handbook of Food Analysis 2 vols”, „Management and Welfare of Farm Animals”, „Introduction to Rural Planning”, „Polyploid and Hybrid Genomics”, „Spatial Analysis”, „Spatial Planning Systems and Practices in Europe”, „Web Cartography”.

fot. Tomasz Lewandowski

Bystre oko znajdzie na wystawie również książkę rektora Romana Kołacza, a poszukujących niezwykle rzadkich okazów uspokajają przedstawiciele księgarni – zrealizują również zamówienia specjalne.

Na pracowników i studentów UPWr czekają atrakcyjne rabaty.

Wystawa odbywa się w patio Gmachu Głównego uczelni w dniach 1-2 marca w godz. 9:00-16:30.