eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Animacje o dyscyplinach: biologia

23.09.2019

Nauki biologiczne – trzecia animacja o wiodących dyscyplinach UPWr opowiada o głównych obszarach badawczych naszych naukowców w tym zakresie.

UPWr wysyła serowarów i winiarzy na szkolenia

19.09.2019

Już po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zorganizował wyjazdy studyjne do Francji i Włoch dla winiarzy i serowarów. Zdobytą za granicą wiedzę uzupełnią szkolenia, które odbędą się w październiku.

Katarzyna Bosacka na UPWr o tym, czy wiemy, co jemy

18.09.2019

Katarzyna Bosacka, dziennikarka ucząca Polaków tego, jak zdrowo jeść i jak mądrze kupować jedzenie, będzie gościem VI Święta sera i wina na Pawłowicach, 22 września.

VI Święto sera i wina – zapraszamy na Pawłowice

17.09.2019

22 września Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ponownie zaprasza na wrocławskie Pawłowice – w programie Święta sera i wina m.in. kiermasz produktów regionalnych, warsztaty i pojedynek mistrzów kuchni.

Animacje o dyscyplinach: weterynaria

16.09.2019

Druga z animacji o siedmiu wiodących dyscyplinach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu poświęcona jest weterynarii.

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego podbił Macedonię

11.09.2019

Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wrócił z Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Ohrid w Macedonii z nagrodami – za najlepsze wykonanie utworu sakralnego, dla najlepszego solisty, za znakomite wykonanie utworu macedońskiego.

XIX Międzynarodowy Kongres ISAH na UPWr

09.09.2019

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu trwa XIX kongres Międzynarodowego Towarzystwa Higieny Zwierząt. Naukowcy z całego świata dyskutują m.in. o higienie i dobrostanie zwierząt,bezpieczeństwie żywności i bioasekuracji.

Animacje o dyscyplinach: żywność

09.09.2019

UPWr ma 7 wiodących dyscyplin naukowych, w których prowadzi kształcenie studentów i doktorantów oraz badania naukowe. O każdej z dyscyplin powstaje animowany film – pierwszy z cyklu poświęcony jest technologii żywności i żywienia.

30 Kreatywnych Wrocławia

06.09.2019

Profesorowie Agnieszka Noszczyk-Nowak i Wojciech Niżański – oboje z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr – wśród tegorocznych 30 Kreatywnych Wrocławia.

PROM – zdobyliśmy kolejny projekt dla młodych

02.09.2019

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej po raz kolejny przyznała UPWr pieniądze na międzynarodową wymianę doktorantów i młodej kadry akademickiej – tym razem ponad milion złotych.

Walne Zgromadzenie Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki (IUGG)

19.08.2019

27. walne zgromadzenie Międzynarodowej Unii Geodezji i Geofizyki (IUGG), które odbyło się w lipcu w Montrealu w Kanadzie połączono ze świętowaniem 100. rocznicy powstania Unii.

Eksperci UPWr radzą: pies i kot na urlopie

14.08.2019

Przed nami długi weekend: dr Maciej Grzegory, specjalista chorób psów i kotów, ordynator w Przychodni Weterynaryjnej Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UPWr podpowiada, jak przygotować do wyjazdu psa i kota.

Dzikie zwierzęta wokół nas

12.08.2019

Polsko-niemieckie spotkanie na temat problemu migracji i zapobiegania przenoszenia chorób przez wilka i dzika – wspólne działanie naukowców z UPWr i Bawarii.

Pożegnaliśmy profesora Raułuszkiewicza

09.08.2019

Życzliwy dla ludzi, uczynny i ciepły, świetny naukowiec uwielbiany przez studentów, którzy nazywali go ciocią Stasią. Profesor Stanisław Raułuszkiewicz zmarł 2 sierpnia 2019 roku.

Student Sławek Banaś nie żyje

08.08.2019

Nie było spotkania bez Sławka. Gdzie się nie pojawił, zawsze wywoływał uśmiech na twarzach. Czy to żartem, czy swoim legendarnym „cześć, tu Sławomir!”. Sławek Banaś z Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zmarł nagle.

Prof. Marycz dyrektorem w Agencji Badań Medycznych

02.08.2019

Prof. Krzysztof Marycz, szef Katedry Biologii Eksperymentalnej, w Agencji Badań Medycznych będzie odpowiedzialny za koordynację badań, w ramach których będzie można walczyć o granty na niekomercyjne badania kliniczne.

Stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla dr. Kaźmierskiego

31.07.2019

Dr Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki został stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wspiera najzdolniejszych młodych naukowców.

Zielona Dolina na liście rządowych projektów

29.07.2019

Projekt „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”na liście rządowych projektów strategicznych. Decyzję podjęła Rada Monitorowania Portfela Projektów Strategicznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Czas na zawodowców z UPWr

24.07.2019

Hotel dla owadów, turbina wiatrowa zintegrowana z panelami fotowoltaicznymi czy izolowanie kurkuminy z kurkumy – to niektóre efekty mini projektów badawczych realizowanych we współpracy UPWr i szkółzawodowych w ramach unijnego projektu „Czas na zawodowców”.

Prof. Wiatkowski: – Czas zacząć dbać o wodę

15.07.2019

Prof. Mirosław Wiatkowski, dyrektor Instytutu Inżynierii Środowiska o suszy i wodzie, o tym, jak nauka może pomóc decydentom i co może zrobić każdy z nas, by chronić zasoby wodne.

Dolnośląski Festiwal Nauki: dołącz do zrzutki

08.07.2019

Trwa zrzutka na Dolnośląski Festiwal Nauki. Największy w Polsce cykl spotkań, wykładów i warsztatów, odbywający się już po raz 22. dostał mniejsze dofinansowanie. Zbiórka organizowana jest naserwisie zrzutka.pl

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg