wybierz kategorie wiadomości

X jubileuszowy Koncert Noworoczny za nami

01.02.2019

Blisko 70 tysięcy złotych z aukcji, puszek i sprzedaży katalogów. Żywiołowy Marek Obszarny, fantastyczny Artur Andrus i chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w nowej odsłonie – X Koncert Noworoczny był wielkim sukcesem.

Artur Andrus: – Pomagam, bo mnie też ktoś pomógł

31.01.2019

Artur Andrus, gwiazda jubileuszowego Koncertu Noworocznego nie tylko o polskiej scenie kabaretowej, ale też o dewizie, jaką kieruje się w życiu i o tym, dlaczego warto pomagać.

Hospicjum to też życie. Więc pomagamy

30.01.2019

Bartek ma 16 miesięcy, rzęsy jak firanki i blond irokeza na głowie. Maksiu w marcu skończy dwa latka i śpi delikatnie ruszając ustami, jakby ssał. Ci wyjątkowi mali mężczyźni są podopiecznymi Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

28.01.2019

To będzie jubileuszowy, dziesiąty już Koncert Noworoczny, ósmy z którego pieniądze przekażemy na pomoc Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W recitalu kabaretowym wystąpi Artur Andrus.

Styczniowe posiedzenie senatu

25.01.2019

Do najważniejszych punktów posiedzenia należało wprowadzenie zmian do Statutu UPWr, określenie sposobu powoływania i zadań pierwszej Rady Uczelni oraz dyskusja nad reformą systemu edukacji na UPWr.

Wieczory Pawłowickie – co przed nami?

25.01.2019

Prof. Jan Twardoń, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Wrocław Pawłowice o planach nie tylko koncertowych.

Studenci UPWr w programie TopMinds

24.01.2019

Troje studentów Uniwersytetu Przyrodniczego zakwalifikowało się do programu TopMinds. To Igor Turkiewicz, Karolina Tkacz – doktoranci prof. Anety Wojdyło oraz Marta Kawicka z I roku weterynarii.

Stacja w Radomierzu będzie centrum edukacyjnym

23.01.2019

W Radomierzu i w Hoyerswerdzie powstaną ośrodki edukacji żywieniowej – na początek w warsztatach ze zrównoważonego żywienia weźmie udział 150 dzieci z Dolnego Śląska i Saksonii.

Zielony uniwersytet – kolejny etap inwestycji

22.01.2019

Zielony uniwersytet to termodernizacja budynków Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Właśnie zakończono jej kolejny etap – ocieplenie budynków przy ul. Kożuchowskiej.

Prof. Wojdyło w Radzie Narodowego Centrum Nauki

21.01.2019

Prof. Aneta Wojdyło członkiem Rady Narodowego Centrum Nauki na czteroletnią kadencję od 2018 do 2022 roku. Nominację odebrała podczas gali otwarcia nowej siedziby NCN w Krakowie z rąk ministra nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosława Gowina.

Mowa nienawiści – apel rektorów

18.01.2019

Rektorzy uczelni Wrocławia i Opola poruszeni tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza apelują o wzajemny szacunek – z nadzieją, że umiar w słowach obniży temperaturę sporów w Polce.

Koncert Noworoczny przełożony

17.01.2019

W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta RP żałoby narodowej Koncert Noworoczny został przełożony.

Studencki sztab WOŚP po raz drugi

15.01.2019

Studencki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy UPWr zagrał po raz drugi i zebrał ponad 100 tys. zł.

Studenci z Chin o ogrodnictwie

15.01.2019

Studenci polsko-chińskiej specjalności z ogrodnictwa spędzili we Wrocławiu prawie rok – o studiach, zwiedzaniu Polski i Europy, kulturze i nauce języka opowiada w ich imieniu Siyuan Wang.

Zmarł prof. Ryszard Badura

14.01.2019

Był wybitnym naukowcem, który otworzył medycynę weterynaryjną na współpracę z medycyną człowieka. Cztery kadencje stał na czele Uniwersytetu Przyrodniczego. Odszedł człowiek-legenda z uczelnią związany od 1945 roku.

Studentka UPWr na stażu w RPA

11.01.2019

Katarzyna Bugiel, studentka VI roku weterynarii UPWr, odbyła staż w Parku Narodowym Krugera w RPA. Nam opowiada o tym, jak wygląda leczenie i ochrona dzikich zwierząt w rezerwacie, w którym ogromnym problemem jest kłusownictwo.

Jubileusz docenta Jerzego Kiersnowskiego

10.01.2019

Jest szarmancki, błyskotliwy i zawstydza wiedzą. Uwielbiany na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności, w zespole fermentacyjnym Katedry Technologii Fermentacji i Zbóż jest po prostu kochany. Nic dziwnego, że na 95. urodzinach Jerzego Kiersnowskiego były tłumy.

Miniatura 2 – granty dla naukowców UPWr

09.01.2019

Trzy granty z programu Miniatura 2 Narodowego Centrum Nauki otrzymali naukowcy UPWr: dr Aleksandra Grudniewska, dr Tomasz Janek i dr Kamil Sierżant. W sumie do prawie 150 tys. na badania.

Mozart – współpraca naukowców z wrocławskimi firmami

03.01.2019

Dwoje naukowców z weterynarii UPWr – prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak i prof. Michał Dzięcioł – wraz z wrocławskimi firmami zrealizuje projekty w ramach miejskiego projektu Mozart.

Studia w Izraelu – Erasmus+ KA107

02.01.2019

W ramach programu Erasmus+ KA107 część studiów można odbyć w krajach spoza Unii Europejskiej. Studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – Margaryta Senchyshyna i Sylwia Ciałek – opowiadają o swoim pobycie w Izraelu.