wybierz kategorie wiadomości

Stypendia ministra dla wybitnych młodych naukowców

28.11.2019

Aż pięciu naukowców UPWr – dr Sabina Lachowicz, dr hab. Aleksandra Pawlak, dr Magdalena Rakicka-Pustułka, dr Jarosław Popłoński i dr Rafał Kolenda – otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.

Prof. Kubiak doktorem h.c. lwowskiej uczelni

20.11.2019

Prof. Krzysztof Kubiak został doktorem honoris causa Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego. To kolejne wyróżnienie, które podkreśla związki UPWr z tą uczelnią.

Święto UPWr: nagrody i patenty

19.11.2019

Najlepsi pracownicy uczelni odebrali z rąk rektora nagrody za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną na rzecz UPWr. Naukowcy otrzymali także dokumenty patentowe.

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości rozstrzygnięty

30.10.2019

Pierwszy konkurs Inicjatywa Doskonałości, który wyłonił grupę najlepszych 20 polskich uczelni walczących o status uczelni badawczych, został rozstrzygnięty.

2 mln zł na międzynarodowe partnerstwo dla UPWr

30.09.2019

UPWr w dyscyplinie weterynaria zdobył grant w wysokości 2 milionów złotych z programu NAWA – partnerstwo międzynarodowe. Koordynatorem projektu jest prof. Wojciech Niżański, który nie kryje, że to ogromny sukces.

30 Kreatywnych Wrocławia

06.09.2019

Profesorowie Agnieszka Noszczyk-Nowak i Wojciech Niżański – oboje z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr – wśród tegorocznych 30 Kreatywnych Wrocławia.

PROM – zdobyliśmy kolejny projekt dla młodych

02.09.2019

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej po raz kolejny przyznała UPWr pieniądze na międzynarodową wymianę doktorantów i młodej kadry akademickiej – tym razem ponad milion złotych.

Prof. Marycz dyrektorem w Agencji Badań Medycznych

02.08.2019

Prof. Krzysztof Marycz, szef Katedry Biologii Eksperymentalnej, w Agencji Badań Medycznych będzie odpowiedzialny za koordynację badań, w ramach których będzie można walczyć o granty na niekomercyjne badania kliniczne.

Stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla dr. Kaźmierskiego

31.07.2019

Dr Kamil Kaźmierski z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki został stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która wspiera najzdolniejszych młodych naukowców.

Zielona Dolina na liście rządowych projektów

29.07.2019

Projekt „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”na liście rządowych projektów strategicznych. Decyzję podjęła Rada Monitorowania Portfela Projektów Strategicznych Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Prof. Kawa-Rygielska: – Nasza marka to nie przypadek

17.06.2019

Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.

UPWr w rankingu na pierwszym miejscu w swojej kategorii

12.06.2019

UPWr na 1. miejscu wśród uczelni rolniczych i na 22. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Weterynaria i nauki o żywności i żywieniu najlepsze w rankingu kierunków studiów „Perspektyw”.

Przedstawicielki UPWr wygrały „Młode Talenty”

21.05.2019

Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr i studentka odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami, i Ewa Kozłowska, doktorantka Katedry Chemii, wygrały konkurs „Młode Talenty” w dwóch kategoriach: działalności społecznej i innowacji.

Doktorant UPWr ze stypendium im. Anny Pasek

08.05.2019

Tegorocznym laureatem stypendium im. Anny Pasek został Krzysztof Wolski, doktorant w Instytucie Inżynierii Środowiska na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium przyznano po raz 11.

Ewa Kozłowska z brązowym medalem w Genewie

16.04.2019

Doktorantka Katedry Chemii zdobyła brązowy medal i nagrodę specjalną przyznaną przez Uniwersytet Króla Abdulaziza z Arabii Saudyjskiej podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie.

Prof. Noszczyk-Nowak: – Otwieram nowy rozdział

09.04.2019

Prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak o sercu, przyszłości medycyny, zawodowych wyborach, karmie i o marzeniach już spełnionych i tych do zrealizowania.

Geodeci z UPWr najlepsi w programie H2020

28.03.2019

Po raz pierwszy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został liderem projektu finansowanego w ramach programu H2020. Wartość projektu to blisko 800 tysięcy euro, z czego 400 tysięcy trafi na naszą uczelnię.

Studenci weterynarii na zawodach w Edynburgu

27.03.2019

Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.

Studenci UPWr wśród wyróżnionych wolontariuszy

20.03.2019

Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał znaleźli się wśród osób nominowanych w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu. Kacper został wyróżniony nagrodą specjalną jury.

Stypendia ministra dla wybitnych

27.02.2019

Troje studentów weterynarii i dwie doktorantki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego docenieni za wybitne osiągnięcia naukowe.

Tytuł studenta-wynalazcy ponownie na UPWr

15.02.2019

Ewa Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, wraz z zespołem zdobyła tytuł studenta-wynalazcy i będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie. Joanna Kozłowska, zeszłoroczna laureatka, zdobyła wyróżnienie.