Studencki sztab WOŚP po raz drugi

Studencki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy UPWr zagrał po raz drugi i zebrał ponad 100 tys. zł.

W 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali nie tylko wrocławianie, Dolnoślązacy i tysiące ludzi dobrej woli w całej Polsce – grali również studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Powołany rok temu pierwszy studencki sztab we Wrocławiu zebrał ponad 100 tys. zł na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

wosp

fot. Paweł Rogalski

Większość z 80 kwestujących wolontariuszy to studenci niemal wszystkich wrocławskich uczelni, ale byli też pracownicy. – Sporo studentów, którzy byli wolontariuszami Orkiestry, opowiadało, że korzystało ze sprzętu kupionego przez WOŚP, jak byli mali. To niesamowite, bo oddają dzisiaj to, co sami kiedyś dostali od innych ludzi. Cieszymy się też bardzo, że wrócili do nas wolontariusze z zeszłego roku. A najbardziej cieszymy się z tego, że zebraliśmy dwa razy więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. Mieliśmy ogromne wsparcie aż dwudziestu siedmiu partnerów, którym bardzo dziękujemy za życzliwość i zaangażowanie. Dzięki nim mogliśmy zadbać o wolontariuszy i to nie tylko z naszego sztabu – podsumowuje Anna Lipowska, przewodnicząca Samorządu Studentów UPWr, który odpowiadał za sztab.

wosp-2

fot. Paweł Rogalski

– Sztab połączył studentów, absolwentów – wiele z firm partnerskich, które pomagały nam w tym roku to firmy absolwentów UPWr – i pracowników. I o to nam właśnie chodziło – żeby się tego dnia zjednoczyć i zaprosić do tego również inne uczelnie. Bardzo pozytywnie odebrana została też zbiórka przeprowadzona na uczelni kilka dni wcześniej – wykładowcy przerywali zajęcia i zapraszali wolontariuszy do sal, nikt nam nie odmówił – dodaje Kacper Mędygrał, poprzedni przewodniczący samorządu i pomysłodawca pierwszego studenckiego sztabu we Wrocławiu. W niedzielę w finale razem z Anią i Kacprem wzięli udział również szefowie samorządu studenckiego z poprzednich kadencji – Przemek Janicki i Adam Poznar, a w sumie w pracę sztabu zaangażowanych było aż ośmiu byłych przewodniczących.

mj

Galeria zdjęć