wybierz kategorie wiadomości

Dni Otwarte na UPWr, czyli poznajmy się

15.03.2019

Zaprosiliśmy uczniów szkół średnich i pasjonatów nauki, by na własne oczy przekonali się, dlaczego warto studiować na naszej uczelni.

Rektor Trziszka doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycznego

14.03.2019

Rektor UPWr Tadeusz Trziszka wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. „Głosowi Uczelni” profesor opowiada o wieloletniej współpracy ze środowiskiem medyków.

Naukowcy z UPWr w komisjach ministerstwa

13.03.2019

Trzech profesorów z Uniwersytetu Przyrodniczego przygotowuje listy czasopism do ewaluacji dyscyplin. To Cezary Kabała, Wojciech Niżański i Jan Oszmiański.

Prof. Rywińska: – Drożdże to mój konik

11.03.2019

Anita Rywińska w Belwederze odebrała nominację profesorską.„Głosowi Uczelni” mówi o zagadkach biotechnologii, możliwościach niekonwencjonalnych drożdży, miłości do chemii i… łucznictwa.

Potencjał rolniczy Dolnego Śląska i DOZEDO

07.03.2019

Hodowla bydła mięsnego to szansa dolnośląskiego rolnictwa? Naukowcy i hodowcy wspólnie o przyszłości wołowiny, jej znaczeniu w gospodarce i żywieniu człowieka.

SKN PUZZLE z aplikacją dla Timisoary

04.03.2019

Rumuńska Timisoara w 2021 będzie Europejską Stolicą Kultury, a już dzisiaj Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego Puzzle z UPWr przygotowało aplikację mobilną dla turystów, którzy odwiedzą to miasto.

IX Szalona Studencka Noc Naukowa – fotorelacja

01.03.2019

Pod hasłem „Przełomy w nauce” spotkali się na UPWr wrocławscy studenci. Tłumy zgromadziły prezentacje kół naukowych, konkursy talentów, pojedynek MasterChefów i wykład gwiazdy wieczoru – Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”.

Śniadanie przyjaciół fundacji Uniwersytet Dzieci

01.03.2019

Uniwersytet Dzieci od ponad dekady rozbudza w dzieciach ciekawość i chęć do nauki. Na UPWr dyskutowano o potrzebie zmian w polskich szkołach.

Stypendia ministra dla wybitnych

27.02.2019

Troje studentów weterynarii i dwie doktorantki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności – stypendyści ministra nauki i szkolnictwa wyższego docenieni za wybitne osiągnięcia naukowe.

Dawid Myśliwiec: – Liczą się fakty, nie opinie

25.02.2019

Dawid Myśliwiec, chemik i popularyzator nauki o myśleniu magicznym, antyszczepionkowcach, postępie i o tym, co nas czeka w nauce. Youtuber z „Uwaga! Naukowy bełkot” będzie gościem IX Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej w czwartek na UPWr.

Lutowe posiedzenie senatu

25.02.2019

Senat UPWr wybrał kandydatów na członków Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji, a rektor i prorektorzy przekazali informacje dotyczące aktualnych prac nad wdrażaniem ustawy 2.0.

Noc Naukowa o wielkich odkryciach

21.02.2019

Tematem tegorocznej – dziewiątej już – Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej będą odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat. 28 lutego gwiazdą będzie Dawid Myśliwiec, chemik i popularyzator nauki na YT.

Weterynarz za granicą

20.02.2019

O pracy weterynarza w Wielkiej Brytanii opowiada absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr, Paweł Bekas, a Studium Języków Obcych poleca aplikację do nauki specjalistycznego języka weterynaryjnego.

Tournée zespołu „Jedliniok”: RPA

19.02.2019

Na zaproszenie lokalnej Polonii Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” pojechał do Republiki Południowej Afryki.

Pierwszy Polak w Radzie Zarządzającej ILRS

18.02.2019

Międzynarodowa Służba Pomiarów Laserowych (ang. International Laser Ranging Service, ILRS) zakończyła wybory do Rady Zarządzającej na kadencję 2019-2020. Jednym z dwóch członków rady z mianowania został prof. Krzysztof Sośnica.

Tytuł studenta-wynalazcy ponownie na UPWr

15.02.2019

Ewa Kozłowska, doktorantka w Katedrze Chemii UPWr, wraz z zespołem zdobyła tytuł studenta-wynalazcy i będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków w Genewie. Joanna Kozłowska, zeszłoroczna laureatka, zdobyła wyróżnienie.

O miłosnym działaniu lubczyku i walorach szafranu

14.02.2019

Naukowe wyjaśnienie działania roślin, które od wieków mają pomagać w miłości. O roślinnych afrodyzjakach opowiada prof. Anita Biesiada z Katedry Ogrodnictwa UPWr.

Kotka Maja okociła się dzięki... UPWr

13.02.2019

Pierwszy udany i opisany zabieg sztucznej inseminacji kotki w naszej części Europy – specjaliści z Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich mogą pochwalić się dużym sukcesem.

Prof. Romuald Żmuda nie żyje

11.02.2019

W sobotę, 9 lutego, po ciężkiej chorobie, zmarł dr hab. Romuald Żmuda, prof. nadzw., dyrektor Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska. Miał 59 lat.

BioSciUniversity – tworzymy uniwersytet badawczy

05.02.2019

W ramach przedsięwzięcia „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza” UPWr otrzymał 700 tys. zł na realizację projektu „BioSciUniversity” – wsparcie mogą uzyskać doktoranci, pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracyjni UPWr.

Z UPWr do Ilinois – by badać pszczoły

04.02.2019

Dr Magda Mielczarek z Pracowni Biostatystyki w Katedrze Genetyki jedzie do Pracowni Biostatystyki i Bioinformatyki na Uniwersytecie Illinois – jednej z najlepszych placówek tego typu na świecie.