Lutowe posiedzenie senatu

Senat UPWr wybrał kandydatów na członków Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji, a rektor i prorektorzy przekazali informacje dotyczące aktualnych prac nad wdrażaniem ustawy 2.0.

Posiedzenie rozpoczęto od wręczenia dokumentów potwierdzających przyznanie stypendiów ministra nauki i szkolnictwa wyższego studentom i doktorantom UPWr: Ewie Kozłowskiej, Kacprowi Nowakowi, Michałowi Płóciennikowi, Aleksandrze Podolak i Dorocie Rzechonek.

Następnie zatwierdzono porządek dzienny obrad o protokół z poprzedniego posiedzenia senatu. Zatwierdzono uchwały w sprawie:

• Wyrażenia zgody na realizację projektu partnerskiego „Platforma usług elektronicznych UPWr, UMW i AWF – przyjazne uczelni” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020,

• Wyrażenia zgody na zawarcie przez rektora umowy współpracy między UPWr a Urzędem Ochrony Zabytków Archeologicznych Północnozachodnich Czech,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr hab. Beaty Łabaz,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr hab. Marii Hełdak,

• Stwierdzenia wyboru kandydatów na członków Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji.

W części referatowej senatu przedstawiono informacje dotyczące:

• Oceny warunków socjalno-bytowych i zdrowotnych studentów oraz perspektywy ich doskonalenia,

• Zasad wdrażania ustawy 2.0.

mj

wydarzenia