wybierz kategorie wiadomości

Zmiany na UPWr: finansowanie

15.04.2019

Ustawa 2.0 wprowadza istotne zmiany w finansowaniu polskich uczelni – dziś wyjaśniamy przepisy, które weszły w życie w 2019 roku i zawiłości algorytmów, według których uczelniom przyznawane są pieniądze.

Żegnamy prof. Geringera de Oedenberga

12.04.2019

Prof. Henryk Geringer de Oedenberg. Świetny jeździec, sędzia, jedna z ikon polskiej hipologii, erudyta i miłośnik kultury. Zmarł 7 kwietnia po ciężkiej chorobie.

Pytony na UPWr z wyjątkowym terrarium

11.04.2019

Są trzy. Dwie samice i jeden samiec. Mają 5, 8 i 9 lat. Pytony królewskie, którymi opiekuje się Studenckie Koło Naukowe Mephitis, mają nowe terrarium na weterynarii UPWr.

UPWr pomaga w badaniach archeologicznych

11.04.2019

Prof. Grzegorz Podruczny z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprosił naukowców z Katedry Antropologii UPWr do wstępnych badań zbiorowej mogiły ofiar bitwy pod Kunowicami.

Prof. Noszczyk-Nowak: – Otwieram nowy rozdział

09.04.2019

Prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak o sercu, przyszłości medycyny, zawodowych wyborach, karmie i o marzeniach już spełnionych i tych do zrealizowania.

Zmiany na UPWr: kształcenie doktorantów

08.04.2019

Zgodnie ze zmianami wprowadzanymi przez nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce od października kształcenie doktorantów będzie odbywało się w szkołach doktorskich.

Studenci niepełnosprawni na UPWr

05.04.2019

Przyzwyczailiśmy się, że niepełnosprawność jest w domyśle ruchowa. Tymczasem z roku na rok przybywa studentów z problemami psychicznymi. O studiowaniu opowiadają studenci niepełnosprawni, o formach pomocy – pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.

Studentka UPWr ratuje małpy w Azji

03.04.2019

Karolina Nowacka, studentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr studiuje w Chinach i jest wolontariuszką w ośrodku, do którego trafiają małpy konfiskowane handlarzom.

Marcowe posiedzenie senatu

01.04.2019

Podczas posiedzenia podjęto uchwały w sprawie m.in. planu rzeczowo-finansowego UPWr, przebudowy budynku przy ul. Kożuchowskiego 7 i zawiązania współpracy z uczelniami z Czech i Chin.

Zmiany na UPWr: ewaluacja działalności naukowej

01.04.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy nowe zasady ewaluacji działalności naukowej uczelni.

100 tysięcy dla kół naukowych na UPWr!

01.04.2019

Po 10 tysięcy dla 10 studenckich kół naukowych – tyle można zdobyć w konkursie na projekty badawcze. Wnioski trzeba złożyć do 10 kwietnia, a zrealizować projekt do końca roku kalendarzowego.

Student UPWr i wielkie sprzątanie Wrocławia

29.03.2019

Mateusz Niwiński z drugiego roku architektury krajobrazu sprząta Wrocław. I przekonuje do działania innych – hashtagiem #MakeWroclawCleanAgain.

Geodeci z UPWr najlepsi w programie H2020

28.03.2019

Po raz pierwszy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu został liderem projektu finansowanego w ramach programu H2020. Wartość projektu to blisko 800 tysięcy euro, z czego 400 tysięcy trafi na naszą uczelnię.

Studenci weterynarii na zawodach w Edynburgu

27.03.2019

Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.

Nasi kandydaci do Rady Doskonałości Naukowej

26.03.2019

Do 1 kwietnia doktorzy habilitowani i profesorowie mogą zweryfikować swoje dane w systemie wyborczym – to pierwszy krok do głosowania nad kandydatami do Rady Doskonałości Naukowej.

Zmiany na UPWr: Wiodące Zespoły Badawcze

25.03.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy powstawanie na UPWr Wiodących Zespołów Badawczych.

Wyniki ankietyzacji – najlepsi prowadzący

22.03.2019

Studenci podsumowali zimowy semestr roku akademickiego 2018/2019 oceniając wszystkich swoich prowadzących. Przedstawiamy najlepszych dydaktyków i wydziały, które zdobyły dodatkowy dzień wolny.

Światowy Dzień Wody na UPWr

22.03.2019

Warsztaty i pokazy, wykłady i dyskusje – na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji po raz piąty obchodzono Światowy Dzień Wody.

Wiosna. Więcej dnia, mniej snu

21.03.2019

20 marca o godzinie 22:58 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Potrwa do 21 czerwca. Już za tydzień przestawimy zegarki na czas letni, co oznacza, że będziemy krócej spali. Jak to wpływa na organizm człowieka?

Studenci UPWr wśród wyróżnionych wolontariuszy

20.03.2019

Bartek Jakubiak i Kacper Mędygrał znaleźli się wśród osób nominowanych w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu. Kacper został wyróżniony nagrodą specjalną jury.

Zmiany na UPWr: dyscypliny i uprawnienia akademickie

18.03.2019

Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Opisywanie zmian na UPWr rozpoczynamy od nowych dyscyplin naukowych i uprawnień akademickich.