Koncert Noworoczny – dobra tradycja pomagania

To będzie jubileuszowy, dziesiąty już Koncert Noworoczny, ósmy z którego pieniądze przekażemy na pomoc Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W recitalu kabaretowym wystąpi Artur Andrus.

Historia Koncertów Noworocznych rozpoczęła się w 2010 roku występem Zbigniewa Wodeckiego i aukcją charytatywną na rzecz Ewy Czyż, pracownicy UPWr, która uległa wypadkowi. Od tej pory na początku każdego roku społeczność i przyjaciele uczelni gromadzą się w Auli Jana Pawła II, by pomóc potrzebującym i posłuchać największych gwiazd polskiej piosenki.

chor

fot. Konrad Karolczyk

Dochód z drugiej aukcji dzieł sztuki przekazany został Klinice Transplantologii Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Od trzeciego koncertu, w 2012 roku, pomoc trafia do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Łącznie zebraliśmy już blisko 550 tys. zł, a na uczelnianej scenie wystąpili również Monika Gruszczyńska i Tomasz Janczak, Irena Santor, Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka, Hanna Banaszak, Edyta Geppert, Justyna Steczkowska, Magda Umer i Alicja Majewska. Wszystkim towarzyszył Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka.

Co roku podczas Koncertu Noworocznego licytowane są dzieła wybitnych polskich artystów, dary władz krajowych i lokalnych, bezcenne pamiątki. Na widowni co roku zasiadają tłumy. Rekordowy okazał się koncert w 2017 roku, podczas którego zebraliśmy ponad 144 tys. zł. Najwyżej – bo za 35 tys. zł – wylicytowana została wtedy Statuetka Honorowego Obywatela Wrocławia ofiarowana przez kardynała Henryka Gulbinowicza.

aukcja_koncert

fot. Konrad Karolczyk

31 stycznia 2019 roku spotkamy się ponownie – na jubileuszowym, dziesiątym już Koncercie Noworocznym. Gwiazdą wieczoru będzie Artur Andrus – poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy i konferansjer wyjątkowy. Mistrz Mowy Polskiej przez wiele lat związany z radiową Trójką. Podczas aukcji, prowadzonej tradycyjnie już przed redaktora Marka Obszarnego, pod młotek pójdą m.in. pióro Jarosława Gowina, dzieło Piotra Lutyńskiego, rzeźba Stanisława Wysockiego, obrazy Piotra Błażejewskiego i Alojzego Gryta oraz koszulka z autografami reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Dochód z aukcji, jak co roku, wesprze kwota ze sprzedaży katalogów aukcyjnych – tutaj każdy może pomóc i dorzucić swoją cegiełkę. Katalogi (w cenie minimalnej 10 zł) można kupić w kilku lokalizacjach na całej uczelni:

• w dziekanatach,

• w Kancelarii Kanclerza,

• w siedzibie Samorządu Studentów,

• w Biurze Informacji i Promocji,

• na portierniach w gmachu głównym i Centrum Dydaktyczno-Naukowym.

Do puszki można również wrzucić kupon konkursowy z ostatniej strony katalogu. W czasie koncertu wszystkie kupony wezmą udział w losowaniu nagród (również do obejrzenia w katalogu).

Wstęp tylko z zaproszeniami.

mj

Galeria zdjęć