Styczniowe posiedzenie senatu

Do najważniejszych punktów posiedzenia należało wprowadzenie zmian do Statutu UPWr, określenie sposobu powoływania i zadań pierwszej Rady Uczelni oraz dyskusja nad reformą systemu edukacji na UPWr.

Styczniowe posiedzenie senatu rozpoczęto minutą ciszy poświęconą pamięci prof. Ryszarda Badury, wieloletniego rektora uczelni. Następnie wręczono dokumenty potwierdzające zatrudnienie na stanowisku profesora zwyczajnego profesorom: Krzysztofowi Kubiakowi, Zdzisławowi Kiełbowiczowi, Rolandowi Kozdrowskiemu, Wojciechowi Niżańskiemu, Stanisławowi Graczykowi i Marcinowi Świtale.

Zatwierdzono porządek dzienny obrad, protokół z poprzedniego posiedzenia senatu oraz podjęto uchwały w sprawie:

• Wprowadzenia zmian do Statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,

• Określenia sposobu powoływania i zadań pierwszej Rady Uczelni,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr hab. Anny Gliszczyńskiej i dr hab. Anny Nawirskiej-Olszańskiej,

• Zatrudnienia na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Marka Lorenca,

• Nadania tytułu doktora honoris causa UPWr prof. Tomaszowi Edwardowi Janowskiemu z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W części referatowej senatu przedstawiono i informacje i dyskutowano na temat:

• Reformy systemu edukacyjnego na UPWr,

• Działalności agend i organizacji studenckich w 2018 roku w aspekcie promocji uczelni i ciągłego doskonalenia,

• Wdrożenia ustawy 2.0, zmian w statucie uczelni i innych dokumentach w związku z dopasowaniem do ustawy.

mj

wydarzenia