wybierz kategorie wiadomości

Po co na UPWr Komisja antydyskryminacyjna?

23.10.2019

Rektorska Komisja ds. przeciwdziałania dyskryminacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu – dlaczego jej działalność jest ważna dla społeczności naszej uczelni?

Zmiany na UPWr: nowa organizacja uczelni

21.10.2019

Od października na uczelni obowiązują nowe dokumenty, między innymi statut, regulamin organizacyjny i regulamin pracy. To najważniejsze dokumenty określające kompetencje organów i funkcji kierowniczych, zadania jednostek, a także służbowe podległości pracowników.

V Noc Laboratoriów – fotorelacja

21.10.2019

W sobotę wieczorem otworzyliśmy jednodniowe laboratorium kosmetyczne, aby opowiedzieć wrocławianom o kosmetycznych i pielęgnacyjnych mitach oraz pokazać, jak samemu zrobić sobie krem.

Jedliniok w Gruzji

18.10.2019

„Batumi eh, Batumi, herbaciane pola Batumi...” A może raczej?: „Czy czuje pani czaczę, czy czaczę pani zna?” – Tbilisi i Batumi gorąco przyjęły występy Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok.

V Noc Laboratoriów na UPWr

18.10.2019

19 października UPWr ponownie zaprosi wrocławian do laboratorium kosmetycznego, w którym będzie można zrobić sobie krem, rozwiać wszystkie kosmetyczne wątpliwości i mity drogeryjnych zakupów.

Uniwersytet Dzieci. To dopiero jest wyzwanie

17.10.2019

Dr Justyna Sołtysiak została wykładowcą roku akademickiego 2018/2019, a prof. Wojciech Niżański zdobył wyróżnienie. Tytuły przyznali słuchacze Uniwersytetu Dzieci, a nasi naukowcy podkreślają: – To satysfakcja, bo słuchacz trudny i wymagający.

Architektura krajobrazu. Pytania o przyszłość

16.10.2019

Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?

Społeczna odpowiedzialność UPWr

14.10.2019

Ponad 80 uczelni jest już sygnatariuszami deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Wśród nich jest również Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Ministerstwo wesprze festiwale nauki

10.10.2019

Prof. Ryszard Polechoński, koordynator środowiskowy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki podsumowuje tegoroczną edycję i zdradza zmiany, jakie czekają DFN.

7 najlepszych prowadzących – wyniki ankietyzacji

09.10.2019

Studenci ponownie ocenili swoich prowadzących – oto najlepsi ich zdaniem nauczyciele prowadzący zajęcia w letnim semestrze poprzedniego roku akademickiego.

Przewodniczący rad dyscyplin powołani

07.10.2019

Każda z 7 wiodących dyscyplin UPWr ma swoją radę. Rady dyscyplin to – obok rektora, senatu i rady uczelni – organy rządzące uczelnią od 1 października 2019 roku. Przewodniczący rad dyscyplin pełnią funkcje kierownicze.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

04.10.2019

3 października 2019 r. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uroczyście zainaugurował kolejny rok akademicki.

Rektor Tadeusz Trziszka: – To rok przełomu

04.10.2019

Cel: 2025 rok – uniwersytet 3. generacji, 2030 – 4.0, czyli uniwersytet innowacyjny. Prof. Tadeusz Trziszka, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, tłumaczy, jakie najważniejsze wyzwania przyniesie nadchodzący rok akademicki.

Prof. Hartung: – Przyszłość to współpraca

03.10.2019

Prof. Jörg Hartung, którego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wyróżnia tytułem doktora honoris causa, opowiada, jak zmieniała się hodowla zwierząt, o odpowiedzialności człowieka i o… poezji

Inauguracja środowiskowa za nami

02.10.2019

Uroczysta inauguracja roku akademickiego z udziałem przedstawicieli wszystkich wrocławskich uczelni tradycyjnie już odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykład „Nauka dla przyszłości” wygłosił prof. Klaus von Klitinzg, laureat Nagrody Nobla.

Nowy film promocyjny UPWr

01.10.2019

Kilka miesięcy pracy, 18 lokalizacji, ponad 60 zaangażowanych osób z uczelni. Nowy rok akademicki rozpoczynamy nowym filmem promocyjnym.

Dwa lata UPWr z Logo HR

30.09.2019

Dwa lata temu Komisja Europejska przyznała UPWr Logo HR, ale i zleciła przeprowadzenie działań naprawczych. We wrześniu złożyliśmy raport ewaluacyjny zmian – co się zmieniło?

2 mln zł na międzynarodowe partnerstwo dla UPWr

30.09.2019

UPWr w dyscyplinie weterynaria zdobył grant w wysokości 2 milionów złotych z programu NAWA – partnerstwo międzynarodowe. Koordynatorem projektu jest prof. Wojciech Niżański, który nie kryje, że to ogromny sukces.

Wrześniowe posiedzenie senatu

26.09.2019

Przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego senatorowie podjęli uchwały wynikające z Ustawy 2.0 oraz dyskutowali nad nowym regulaminem organizacyjnym uczelni.

Pożegnaliśmy profesora Nowakowskiego

24.09.2019

Zawsze ciekawy świata i ludzi, życzliwy i całym sercem oddany nauce i swojej pasji – małym przeżuwaczom. Profesor Piotr Nowakowski z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Pożegnaliśmy go we wtorek we Wrocławiu.

Tłumy na VI Święcie sera i wina

23.09.2019

Kilka tysięcy wrocławian przyjechało do Pawłowic na VI Święto sera i wina. Nie tylko mogli kupić sery i wina, ale też wysłuchać gawędy Katarzyny Bosackiej i kibicować uczestnikom studenckiego konkursu o tytuł mistrza kuchni, w którym walczono o Nagrodę Rektora.