wybierz kategorie wiadomości

Przedstawiciele UPWr w Polskiej Komisji Akredytacyjnej

03.02.2016

Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz i prof. Krzysztof Pulikowski zostali wybrani na kolejną kadencję do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. – To wyróżnienie, ale i ciężka praca – mówią.

Styczniowe posiedzenie senatu

01.02.2016

Na pierwszym posiedzeniu senatu w 2016 r. przedstawiono sprawozdanie z działalności Samorządu Studentów, Studium Języków Obcych, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz ocenę realizacji strategii promocji uczelni.

Jubileusz jak święto nauki

27.01.2016

Prof. Leszek Pływaczyk – człowiek pełen pasji. Nie tylko swoim wychowankom mówi: – Nie marnujmy życia, pracujmy – nie tylko dla siebie...

Zmieniamy Wrocław. I wygrywamy konkursy!

26.01.2016

Dwa miesiące intensywnej pracy i nagroda dla Pracowni Studialno-Projektowej Instytutu Architektury Krajobrazu w konkursie „Zielone tętnice Wrocławia” na koncepcję zagospodarowania terenów wzdłuż ciągu ulic Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów.

Liczy się współdziałanie

25.01.2016

We Wrocławiu na zaproszenie prof. Tadeusza Trziszki, prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. nauki i innowacji, przebywali przedstawiciele konsorcjum europejskiego, które być może w najbliższych latach decydować będzie o kierunkach rozwoju gospodarki żywnościowej w Europie.

Współpraca z Ogrodem Zoologicznym Opole

22.01.2016

Z myślą o studenckich praktykach, badaniach i zajęciach naukowo-dydaktycznych prowadzonych w terenie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu nawiązał współpracę z Ogrodem Zoologicznym w Opolu.

Co naukowcy wiedzą o suszach?

19.01.2016

Asyryjskie imperium upadło prawdopodobnie z braku wody. O suszach w Polsce w okresie objętym obserwacjami i na podstawie kronik piszą dr Joanna Markowska i prof. Laura Radczuk.

Uniwersytecka inicjatywa antyplagiatowa

15.01.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie uzyskały finansowanie wspólnego projektu antyplagiatowego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Grudniowe posiedzenie senatu

12.01.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na ostatnim posiedzeniu senatu w 2015 roku znalazły się zmiany w planach rzeczowo-finansowych na 2015 rok oraz prowizorium planów rzeczowo-finansowych na rok 2016.

Otworzyliśmy serca i portfele

11.01.2016

Pobiliśmy rekord! Ponad 70 tysięcy złotych zebraliśmy podczas Koncertu Noworocznego – pieniądze zasilą konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Opłatek akademicki pełen życzeń

11.01.2016

Życzyliśmy sobie sukcesów zawodowych i radości w życiu prywatnym – w niedzielę wrocławskie środowisko akademickie spotkało się na tradycyjnym opłatku.

Justyna Steczkowska gwiazdą naszego koncertu

07.01.2016

Już po raz siódmy spotykamy się na Koncercie Noworocznym. I po raz kolejny zbieramy pieniądze, które trafią na konto Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Bądźmy hojni!

• 1
  • 34