eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

XXI Międzynarodowa Konferencja (i XXXIII Sejmik) Studenckich Kół Naukowych na UPWr

24.05.2016

Jak co roku w maju na UPWr zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Kiełkujący Wrocław

23.05.2016

Na wrocławskim placu Wolności przed NFM odbył się pokaz łączący muzykę nowoczesną z pięknem natury. Pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr we współpracy z francuskim kompozytorem Jeanem-Luca Hervé stworzyli instalację Germination – Kiełkowanie.

Światło i cień w krajobrazie miasta – projekty studentów

20.05.2016

Po kilkutygodniowej pracy i konsultacjach interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotowały i wdrożyły projekt iluminacji ul. Legnickiej.

„Studia w pigułce” 2016

19.05.2016

Po raz kolejny licealiści z Wrocławia i okolic mogli przekonać się, jak to jest być studentem, podczas specjalnie dla nich zorganizowanych zajęć z cyklu „Studia w pigułce”.

Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla Krzysztofa Sośnicy

17.05.2016

Po raz 24. przyznano stypendia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START – dla najzdolniejszych młodych naukowców przed 30. rokiem życia. Wśród trójki najwyżej ocenionych jest dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr.

Zagraniczni studenci weterynarii po absolutorium

16.05.2016

Nabór na płatne studia dla obcokrajowców na weterynarii ruszył w 2010 roku. W tym pierwsza grupa English division uzyskała absolutorium. I wszyscy mają już pracę.

UPnalia 2016: Bawcie się dobrze!

11.05.2016

Rozpoczyna się rokroczne największe święto studentów – czas swobody i szaleństwa. Zapraszamy na UPnalia 2016 – bawcie się i ładujcie baterie przy rockowych dźwiękach!

Chemiczne ogrody u biotechnologów

09.05.2016

Fascynujący świat biotechnologii uchylił swoje drzwi podczas Ogólnopolskich Dni Biotechnologii. Byli tam nasi studenci ze studenckiego kola biotechnologów.

Smakuj zdrowie – zapraszamy na warsztaty

09.05.2016

Czy diety cud naprawdę potrafią zdziałać cuda? Co jeść, by zachować zdrowie? Szukaj odpowiedzi ze specjalistami z zakresu żywienia człowieka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na UPWr.

Studenckie wyjazdy naukowe i rozrywkowe

06.05.2016

Dwa studenckie wyjazdy: jeden naukowy, ale niepozbawiony rozrywki – do kopalni w Bełchatowie, drugi – rozrywkowy, ale niepozbawiony nauki – na coroczny Rajd Energetycznego Farmera. Czyli koła naukowe UPWr w akcji.

Erasmus+: Najwspanialsza przygoda mojego życia

05.05.2016

Jak to jest studiować weterynarię po niemiecku? O wrażeniach z wyjazdu do Wiednia w ramach programu Erasmus+ pisze Anna Kaczmarek.

Studenci uczą młodszych bezpiecznie żyć

28.04.2016

Półfinał 12. edycji konkursu dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska „Uczę się bezpiecznie żyć” odbył się na UPWr – studenci z koła naukowego „Bezpiecznik” sprawdzili wiedzę z odpowiedzialnego wykorzystywania prądu.

Młodzi naukowcy nie tylko o środowisku naturalnym

27.04.2016

Ochrona środowiska naturalnego i aspekty ekonomiczne wydobycia – nasi studenci i doktorant na międzynarodowej konferencji w Sankt Petersburgu rywalizowali na referaty. W grupie 300 młodych naukowców z całego świata w jednej z sekcji zajęli drugie miejsce.

Architekci krajobrazu o świetle i cieniu w przestrzeni miejskiej

21.04.2016

Interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotują iluminację ulicy Legnickiej we Wrocławiu, by stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla pieszych.

Wizyta ambasadora Iranu

20.04.2016

Ramin Mehmanparast, ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, opowiedział na UPWr o specyfice i zaletach swojego kraju oraz przekonywał do współpracy biznesowej i naukowej.

Kosa 2016: Najpierw nauczyć, potem wymagać

18.04.2016

Głosami studentów drugą edycję plebiscytu na największą kosę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wygrał dr hab. Andrzej Michalski z Katedry Matematyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Erasmus+: 3000 km w głąb siebie

12.04.2016

O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus piszą Angelika Adamiak i Piotr Flank z architektury krajobrazu, którzy tak pokochali podróże, że teraz wybierają się też do Chin – przez rok będą studiować w Changshy. Przewodnik bardzo praktyczny.

Pięciolatka ambasadorów zieleni

06.04.2016

Co zrobić, by w rozrastających się miastach nie zabrakło terenów zielonych? Od pięciu lat rozwiązań tego problemu, pod opieką dr Marty Weber-Siwirskiej, szukają studenci Sekcji Studenckiego Koła Naukowego Architektury Krajobrazu – Ambasadorzy zieleni.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Kuba

05.04.2016

Na zaproszenie polskiej ambasady w Hawanie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził niemal miesiąc na artystycznym tournée po Kubie.

Drzwi Otwarte za nami

04.04.2016

Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

  • 1
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png