UPnalia 2016: Bawcie się dobrze!

Rozpoczyna się rokroczne największe święto studentów – czas swobody i szaleństwa. Zapraszamy na UPnalia 2016 – bawcie się i ładujcie baterie przy rockowych dźwiękach!

– Startujemy 11 maja o godz. 15:00, jako pierwsza wrocławska uczelnia ruszamy z koncertami. W tym roku będą to juwenalia w stylu rockowym, których naszym zdaniem trochę brakowało we Wrocławiu. Więc podjęliśmy wyzwanie i mamy nadzieje, że spełnimy oczekiwania. Wystąpią The Walkers, Iscariota, GAGA Zielone Żabki i gwiazda wieczoru – Nocny Kochanek – opowiada Wiola Barszcz z Samorządu Studentów UPWr, który jest organizatorem imprezy.

upnalia 2016 wrocławskie juwenalia studenci uniwersytetu przyrodniczego we wrocławiu upwr
fot. Shutterstock

W tym roku UPnalia wracają na Biskupin – wszystkie wydarzenia odbędą się na parkingu przy Instytucie Inżynierii Rolniczej. W programie przewidziano również konkursy z nagrodami w Strefie Szalonego Jelenia (na juwenaliowych koszulkach króluje wszak jeleń), ale najważniejsza i nie do przecenienia jest studencka integracja – juwenalia to jedyna taka okazja w roku, by spotkać i poznać znajomych z wszystkich wydziałów, kierunków i lat.

Specjalnie na tę okazję ogłoszono godziny rektorskie – w środę, 11 maja wszyscy studenci mają wolne od godz. 13:00, 12 maja cały dzień. W czwartek punktualnie o 11:00 staruje tradycyjny pochód juwenaliowy wszystkich wrocławskich uczelni – spod budynku Politechniki Wrocławskiej studenci przejdą przez rondo Reagana i most Zwierzyniecki do Wittigowa, przejmą klucze do miasta i rozpoczną świętowanie. Nawet najbardziej wymyślne przebrania mile widziane.

fot. Tomasz Lewandowski

– Zapraszamy wszystkich studentów UPWr, włożyliśmy w organizację tej imprezy bardzo dużo czasu, energii i serca, bo nie robimy tego dla siebie, tylko dla całej naszej uczelnianej społeczności. Dlatego liczymy na studentów – na ich obecność i dobrą zabawę, dla nas to będzie największa nagroda – podsumowuje Wiola Barszcz i w kwestii organizacyjnej dodaje, że teren imprezy będzie ogrodzony i chroniony, nie będzie można wnieść swojego prowiantu, ale w środku nie zabraknie ani picia, ani jedzenia.

11.05.2016

15.30 – Oficjalne otwarcie UPnalii

16.00 – Koncert The Walkers

17.30 – Koncert GAGA Zielone Żabki