XXI Międzynarodowa Konferencja (i XXXIII Sejmik) Studenckich Kół Naukowych na UPWr

Jak co roku w maju na UPWr zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Ponad 600 studentów zrzeszonych w kołach naukowych, m.in. na SGGW w Warszawie, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, a także na uczelniach Słowacji i Ukrainy, wzięło udział w XXI Międzynarodowej Konferencji (i XXXIII Sejmiku) Studenckich Kół Naukowych na UPWr.

fot. Tomasz Lewandowski

– Studenckie koła naukowe to bogaty ruch na naszej uczelni. Większość obcenej kadry wywodzi się właśnie z kół naukowych, co oznacza, że w przyszłości i wielu z was wybierze karierę naukową. To praca niełatwa, ale dająca dużą satysfakcję. Nie ma nic wspanialszego niż odkrycie czegoś, czego nikt jeszcze nie odkrył – i tego wam życzę – mówił otwierając konferencję rektor, prof. Roman Kołacz.

Na konferencji przedstawiono 255 prac w 14 sekcjach referatowych i 5 sekcjach posterowych. – Zaczynając od antropologii przez geodezję, a kończąc na medycynie weterynaryjnej – każdy znajdzie sekcję dla siebie, każde koło może się wykazać. A po intensywnych obradach i dyskusjach naukowych zaplanowaliśmy imprezę plenerową w zoo i zwiedzanie Wrocławia dla gości przyjezdnych – mówiła chwilę przed wejściem na scenę i otwarciem dnia obrad Agata Bisiecka z SKN Antropologów „Juvenis”.

fot. Tomasz Lewandowski

Wykład inaugurujący konferencję o atrakcyjności jako sygnale biologicznym wygłosił antropolog dr hab. Krzysztof Borysławski.

Najwięcej referatów, aż 18, przedstawiono w sekcji nauk podstawowych i popularno-naukowej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Niewiele mniej w sekcji klinicznej poświęconej zwierzętom gospodarskim, koniom i drobiu. Studenci UPWr wygrali w 10 sekcjach, łącznie zdobywając 34 nagrody i 14 wyróżnień.

XXI Międzynarodowa Konferencja (i XXXIII Sejmik) Studenckich Kół Naukowych uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu upwr prof. borysławski

mj

24.05.2016