Młodzi naukowcy nie tylko o środowisku naturalnym

Ochrona środowiska naturalnego i aspekty ekonomiczne wydobycia – nasi studenci i doktorant na międzynarodowej konferencji w Sankt Petersburgu rywalizowali na referaty. W grupie 300 młodych naukowców z całego świata w jednej z sekcji zajęli drugie miejsce.

Tetiana But, Patrycja Kałużna, Joanna Knysak, Stanisław Bidowaniec, Henryk Grzywna, Robert Jadach oraz Amadeusz Walczak reprezentowali Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu podczas konferencji International Forum – Competition of Young Researchers „Topical Issuses of Rational Use of Natural Resources”, która odbyła się w dniach 20-22 kwietnia 2016 roku w National Mineral Resources University (Mining University) w Sankt Petersburgu. Studenci oraz doktorant przedstawili referaty w sekcjach: Prospecting and exploration of mineral deposits; Economic tools of innovative development i Environmental Protection.

uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu upwr konferencja ochrona środowiska
Polska drużyna młodych i zdolnych, czyli ekipa Uniwersytetu Przyrodniczego
na konferencji w Sankt Petersburgu
fot. archiwum prywatne

W konferencji wzięło udział około 300 uczestników z 30 instytucji naukowych takich jak: TU Bergakademie Freiberg (Germany), Coventry University (UK), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Polska), Southwest Petroleum University (China) Korean Institute of Geoscience and Mineral Resources (KIGAM), Donetsk National Technical University (Ukraine), Hanoi University of Natural Resources and Environmental (Vietnam), Institut Tekonologi Bandung (Indonesia), China University of Mining and Technology (China), Lappeenranta University of Technology (Finland), McGill University (Canada), Politechnico di Torino (Italy), University of Chemistry and Technology Prague (Czech Republic), The University of Western Ontario (Canada).

uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu upwr konferencja ochrona środowiska
Amadeusz Walczak z dyplomem za zajęcie drugiego
miejsca, a za nim… portret carycy Katarzyny II
fot. archiwum prywatne

Doktorant Amadeusz Walczak z Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska zajął drugie miejsce w sekcji Environmental protection wygłaszając referat „Model matematyczny ewapotranspiracji (Mathematical model of evapotranspiration)”. Wizyta na The National Mineral Resources University była także możliwością poznania bogatej historii Uniwersytetu Górniczego oraz miasta St. Petersburg. Prelegenci mieli okazję odwiedzić m.in. Muzeum Górnictwa oraz Ermitaż. Wyjazd był okazją do poznania środowisk akademickich z wielu krajów, a także świetną naukowo-poznawczą przygodą.

Więcej informacji dotyczących konferencji na stronie internetowej.

Amadeusz Walczak

27.04.2016