wybierz kategorie wiadomości

Majowe posiedzenie senatu

28.05.2021

Owczarni w Swojczycach nadano imię prof. Piotra Nowakowskiego, uzupełniono składy komisji senackich oraz ustalono programy studiów rozpoczynających się w roku akademickim 2021/2022.

UPWr w Szanghajskim Rankingu GRAS 2021

27.05.2021

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz kolejny znalazł się w Szanghajskim Global Ranking of Academic Subjects 2021 – w dyscyplinach: veterinary science oraz food science and technology.

Szczepienia przeciwko COVID-19 – UPWr był pierwszy

24.05.2021

Anna Rogowska, prezes zarządu szpitala Vratislavia Medica o szczepieniach przeciwko COVID-19 nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przygotowaniach do szczepień pozostałych pracowników uczelni i studentów oraz o wzajemnym zaufaniu

70-lecie UPWr, czyli przyrodnicy dla wrocławian

12.05.2021

Czy pies może jeść cukierki? Jak zagospodarować na swoim podwórku deszczówkę, dbać o warzywa na działce i o kwiaty ozdobne w domu? Co jeść, by być zdrowym? Na te i wiele innych pytań naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego będą odpowiadali od 17 do 21 maja podczas Tygodnia Przyrodników.

UPWr w European University Association

07.05.2021

Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów – EUA – obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia. I właśnie przyjęło do swojego grona nowych członków. To uczelnie z Chorwacji, Włoch i Francji oraz z Polski – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Ostatnia chwila na rekrutację na UPWr

04.05.2021

14 lipca kończy się rekrutacja na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że wybraliście już kierunek, na który chcecie się zapisać, ale dla niezdecydowanych mamy kilka rad jak wybrać studia.

nietoperz na skale

Nietoperze – chrońmy nocnych mieszkańców Wrocławia

27.04.2021

– Nietoperze to wrażliwa i zagrożona grupa ssaków. Wszystkie gatunki, które występują w Polsce znajdują się pod ochroną prawną. Rzetelna edukacja jest jedną z podstaw ich ochrony – mówi Łukasz Iwaniuk, jeden z organizatorów Wrocławskiego Festiwalu Nietoperzy.

Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2021

27.04.2021

Tylko do konkursu Interstudent 2021 wpłynęło 140 zgłoszeń. Kapituła konkursów na najlepszego studenta zagranicznego i Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2021 – pod przewodnictwem prof. Arkadiusza Mężyka – wybrała zwycięzców. Gwiazdą Marketingu została Paulina Boroń-Kacperek, dyrektor Biura Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Studenci zagraniczni w Polsce 2021

26.04.2021

Studenci zagraniczni w Polsce – według najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli w roku akademickim 2019/2020 było ich ponad 77 tysięcy, a od roku 2016 umiędzynarodowienie wzrosło o 27,1%. Dzisiaj jednak kluczowe pytanie brzmi: jak na umiędzynarodowienie wpłynęła pandemia i związane z nią ograniczenia?

Kwietniowe posiedzenie senatu

23.04.2021

Senatorowie zatwierdzili zmiany do Regulaminu studiów mające zastosowanie w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni.

Kobieta siedząca przed komputerem

Otwarcie aplikacji do Szkoły Doktorskiej UPWr

22.04.2021

Szkoła Doktorska UPWr przyjmuje wnioski na rok akademicki 2021/2022. Termin ich składania upływa 2 lipca 2021 roku.

UPWr partnerem Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego

21.04.2021

Pierwszy Polski Multimedialny Raport Klimatyczny zostanie zaprezentowany przed II edycją Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to jedna z dziesięciu uczelni, która jest partnerem przedsięwzięcia przygotowywanego w ścisłej współpracy Fundacji Czyste Powietrze.

Zajęcia zdalnie do końca semestru letniego 2020/2021

15.04.2021

W związku z sytuacją epidemiczną prowadzenie zajęć w siedzibie UPWr zostaje wstrzymane do końca semestru letniego 2020/2021.

Marcowe posiedzenie senatu

26.03.2021

Zmiana warunków rekrutacji na anglojęzyczną rekrutację, dyskusja o wynikach naboru na studia II stopnia, systemie zapewnienia jakości kształcenia i promocji uczelni – to najważniejsze punkty marcowego posiedzenia senatu.

UPWr tylko zdalnie do 18 kwietnia

26.03.2021

Zdalny tryb pracy i nauki zostaje utrzymany do 18 kwietnia 2021 r.

Rok w pandemii na UPWr

12.03.2021

Aż 80 procent zaszczepionych nauczycieli, przygotowania do szczepienia pozostałych pracowników, wzrost liczby publikacji, przeniesienie nie tylko dydaktyki, ale też i konferencji naukowych do trybu on-line – podsumowujemy rok z koronawirusem.

Zdjęcie dekoracyjne

Lutowe posiedzenie senatu

26.02.2021

Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zaniepokojenia losami ewaluacji jakości badań naukowych w 2022 roku na podstawie zmienionego wykazu czasopism naukowych.

Dzień Nauki Polskiej – konkurujemy z najlepszymi

19.02.2021

19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, obchodzone jest najmłodsze polskie święto – Dzień Nauki Polskiej. O pozycji polskiej nauki w świecie mówi prof. Aneta Wojdyło, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ds. nauki i współpracy z zagranicą.

Szary kot leżący na kolanach właścicielki, otoczony jej rękoma.

W Światowy Dzień Kota – kocie gwiazdy i koci lekarze

16.02.2021

O swoich własnych kotach, małych i dużych kocich pacjentach leczonych w klinikach Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i dzikich kotowatych, których populacje starają się ratować opowiadają lekarze weterynarii UPWr.

Przedłużenie zajęć zdalnych do maja 2021 r.

11.02.2021

Powrót do zajęć na uczelni planowany jest po długim weekendzie majowym, tj. 4 maja 2021 r.