Kwietniowe posiedzenie senatu

Senatorowie zatwierdzili zmiany do Regulaminu studiów mające zastosowanie w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni.

Kwietniowe posiedzenie senatu rozpoczęto od chwili ciszy poświęconej pamięci prof. Zbigniewa Dudy, zmarłego w minionym miesiącu.

Senatorowie stwierdzili prawomocność posiedzenia, zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz protokół z poprzedniego posiedzenia. Podczas posiedzenia podjęto uchwały w sprawie wprowadzenia zmian do Regulaminu studiów UPWr i uchwalenia Regulaminu studiów. Zmiany objęły wprowadzenie przepisów szczególnych, mających zastosowanie w czasie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni, jak np.: możliwość realizacji zajęć i przeprowadzania egzaminów metodami zdalnymi w szerszym zakresie, zniesienie obowiązku weryfikacji efektów uczenia się w siedzibie uczelni, umożliwienie przenoszenia zajęć kształtujących umiejętności praktyczne, w tym też praktyk, na inne semestry.

W części sprawozdawczej senatu przedstawiono i przedyskutowano informacje dotyczące działalności studenckich kół naukowych w roku akademickim 2019/2020 oraz wyników audytu rankingowego uczelni.

wydarzenia