Marcowe posiedzenie senatu

Zmiana warunków rekrutacji na anglojęzyczną rekrutację, dyskusja o wynikach naboru na studia II stopnia, systemie zapewnienia jakości kształcenia i promocji uczelni – to najważniejsze punkty marcowego posiedzenia senatu.

Marcowe posiedzenie senatu rozpoczęto od chwili ciszy poświęconej pamięci osób, które zmarły w minionym miesiącu: Barbary Barańskiej-Malinowskiej, prof. Andrzeja Borkowskiej i dr. Zbigniewa Jurzyka.

Senatorowie stwierdzili prawomocność posiedzenia, zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• Zmian warunków, trybu i terminów postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na UPWr w roku akademickim 2021/2022 – rekrutacja na anglojęzyczną weterynarię będzie odbywała się na podstawie egzaminów kompetencyjnych, nie zaś wyników matur, które w wielu krajach nie odbywają się z powodu pandemii,
  • Uzasadnienia wniosku o przyznanie nagród Prezesa Rady Ministrów: dr Kindze Adamenko, dr. Grzegorzowi Buremu, dr Paulinie Cholewińskiej, dr Ewie Kozłowskiej oraz dr Marcie Sylli.

W części sprawozdawczej senatu przedstawiono i przedyskutowano informacje dotyczące:

• Przebiegu rekrutacji na studia II stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim roku akademickim 2020/2021,
  • Roli Działu Promocji i rzeczniczki prasowej w doskonaleniu prestiżu uczelni,
  • Funkcjonowania wewnętrznego systemu zapewnienia jakości kształcenia w roku akademickim 2019/2020.

wydarzenia

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png