wybierz kategorie wiadomości

Studencki Sztab WOŚP po raz czwarty na UPWr

01.02.2021

Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zagrali studenci, absolwenci i pracownicy wrocławskich uczelni. Do tej pory sztab przy UPWr zebrał już 185 tys. zł, ale licznik nadal bije. Można się jeszcze przyłączyć.

Styczniowe posiedzenie senatu

29.01.2021

Podczas posiedzenia wręczono powołania do Rady Byłych Rektorów, zatwierdzono zmiany w regulaminach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Szkoły Doktorskiej UPWr oraz podsumowano rekrutację i działalność studencką w ubiegłym roku.

Zaczynamy rok jubileuszowy

25.01.2021

Rok 2021 to rok jubileuszu 70-lecia istnienia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. – To jak będziemy świętować tę rocznicę, w znacznej mierze zależy od sytuacji wynikającej z pandemii, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor UPWr i zapowiada obchody na maj, podczas Dni Przyrodników, oraz na październik.

Koncert noworoczny: zebraliśmy 113 250 zł dla hospicjum

17.01.2021

Nawet w pandemii Uniwersytet Przyrodniczy był wierny tradycji – aukcja charytatywna na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy prowadzona również on-line okazała się sukcesem.

Noworoczna aukcja na rzecz hospicjum dla dzieci

14.01.2021

Beata Hernik, prezeska fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci o jej podopiecznych, walce o pieniądze na systemowe wsparcie i pomoc. Rok 2020 był trudny, pandemia ograniczyła możliwości zdobywania funduszy. Dlatego tak ważna jest tegoroczna aukcja charytatywna na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Prof. Szumny w Radzie ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

07.01.2021

Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP ma za zadanie m.in. wypracować spójną strategię rozwoju dla rolnictwa i obszarów wiejskich. W jej gronie znaleźli się również naukowcy – UPWr reprezentuje prof. Antoni Szumny.