Styczniowe posiedzenie senatu

Podczas posiedzenia wręczono powołania do Rady Byłych Rektorów, zatwierdzono zmiany w regulaminach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Szkoły Doktorskiej UPWr oraz podsumowano rekrutację i działalność studencką w ubiegłym roku.

Posiedzenie rozpoczęto od wręczenia powołań do Rady Byłych Rektorów profesorom Jerzemu Kowalskiemu, Tadeuszowi Szulcowi, Romanowi Kołaczowi, Tadeuszowi Trziszce oraz byłemu kanclerzowi Marianowi Rybarczykowi.

Senatorowie stwierdzili prawomocność posiedzenia, zatwierdzili porządek dzienny obrad oraz protokół z poprzedniego posiedzenia, a następnie podjęli uchwały w sprawie:

• zatwierdzenia zmian do Regulaminu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UPWr,
  • wprowadzenia zmian do Regulaminu Szkoły Doktorskiej UPWr,
  • trybu postępowania w sprawie nadania stopnia doktora.

W części sprawozdawczej senatu przedstawiono i przedyskutowano informacje dotyczące:

• oceny realizacji strategii rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 wraz z wynikami rekrutacji,
  • działalności samorządu studenckiego oraz innych agend i organizacji studenckich w aspekcie promocji uczelni i ciągłego doskonalenia.
wydarzenia