UPWr w Szanghajskim Rankingu GRAS 2021

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz kolejny znalazł się w Szanghajskim Global Ranking of Academic Subjects 2021 – w dyscyplinach: veterinary science oraz food science and technology.

Od 2017 roku Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jest notowany w Rankingu Szanghajskim „by subject” (obecnie Global Ranking of Academic Subjects) w dwóch dyscyplinach – nauk o żywności i weterynarii. W tym roku ponownie zostaliśmy zakwalifikowani do obu zestawień.

W pierwszym obszarze – food science and technology – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu plasuje się na 174. miejscu i zajmuje obecnie drugą pozycję wśród polskich uczelni notowanych w Global Ranking of Academic Subjects 2021. Pozostałe pozycje rankingowe w pierwszej dwusetce to: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (155. miejsce) i Uniwersytet Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (186. miejsce).

zywnosc-weterynaria.png
fot. Shutterstock

Według tegorocznego rankingu w dziedzinie weterynarii zajmujemy 287. miejsce. W tej dyscyplinie notowane są także inne polskie uczelnie – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (215. miejsce), Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (276. miejsce) i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (300. miejsce).

W dyscyplinie food science and technology Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zdobył wyróżniające na tle polskich uczelni noty we wskaźnikach CNCI (Category Normalised Citation Impact) oraz IC (International Collaboration). Pierwszy odnosi się do cytowalności publikacji naszych pracowników, drugi oznacza poziom współpracy międzynarodowej w danej dziedzinie. W przypadku weterynarii uzyskaliśmy w porównaniu z innymi polskimi uczelniami dobre noty we wskaźnikach Q1 oraz TOP, które dotyczą ilości oraz jakości prowadzonych badań.