Zajęcia zdalnie do końca semestru letniego 2020/2021

W związku z sytuacją epidemiczną prowadzenie zajęć w siedzibie UPWr zostaje wstrzymane do końca semestru letniego 2020/2021.

Większość zajęć – dla studentów, doktorantów i uczestników innych form kształcenia oraz zajęcia dodatkowe (kursy, szkolenia, zajęcia sportowe, spotkania kół naukowych i grup twórczych itd.) – będzie realizowana zdalnie.

Wyjątek stanowią poszczególne zajęcia dla I, III i V roku weterynarii (studia prowadzone w języku polskim i języku angielskim) oraz zajęcia terenowe na kierunku geodezja i kartografia. Również część zajęć na studiach podyplomowych i zajęć dodatkowych za zgodą rektora może być realizowana stacjonarnie, przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego. Wykaz zajęć prowadzonych w formie stacjonarnej zostanie przekazany przez dziekanów poszczególnych wydziałów.

Prace dyplomowe i prace magisterskie oraz prace związane z realizacją projektów badawczych, w tym w ramach działalności w studenckich kołach naukowych, jako forma aktywności indywidualnej, będą realizowane zdalnie lub stacjonarnie, w zależności od sytuacji.

Obrony prac dyplomowych i prac magisterskich oraz zaliczenia i egzaminy kończące zajęcia będą przeprowadzane w trybie zdalnym.

Nie zmienia się wymiar praktyk oraz sposób ich organizacji. Praktyki będą się odbywać w formie głównie stacjonarnej. Część praktyk może być realizowana w formie hybrydowej, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach także zdalnej. W sytuacji nieznalezienia miejsca w instytucji zewnętrznej, istnieje możliwość zorganizowania praktyk na uczelni.

Zajęcia zdalne nie oznaczają zamknięcia uczelni, jednak w miarę możliwości wszystkie sprawy powinny być załatwiane telefonicznie i mailowo.

Jednostki administracyjne uczelni wracają do dyżurowego systemu pracy od 19 kwietnia zgodnie z pismem okólnym rektora nr 3/2021.

wydarzenia