wybierz kategorie wiadomości

Mamy nowych prorektorów

31.03.2016

Elektorzy wybrali nowych prorektorów zaproponowanych przez rektora-elekta prof. Tadeusza Trziszkę. Będą razem z nim zarządzać uczelnią w kadencji 2016-2020.

Marcowe posiedzenie senatu

29.03.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na senacie znalazły się: liczba prorektorów kadencji 2016-2020, system zapewnienia jakości kształcenia i sprawozdania z działalności jednostek.

Życzenia świąteczne

24.03.2016

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim obecnym i byłym Pracownikom Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Studentom, Doktorantom i Absolwentom życzymy pogodnych, radosnych i rodzinnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności.

Zwierzęta-symbole na UPWr

24.03.2016

Mieszkańcy Biskupina zaglądają z dziećmi na teren UPWr, żeby pokazać im prawdziwego baranka, kurę czy królika.

Międzynarodowo o zwierzętach na UPWr

22.03.2016

Zarząd International Society for Animal Hygiene, światowej organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt gospodarskich, zebrał się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Certyfikat przyszłości: studia UPWr nagrodzone

18.03.2016

Studia II stopnia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz studia podyplomowe z technologii winiarstwa zdobyły certyfikat „Studia z Przyszłością” dla najbardziej innowacyjnych i wartościowych kierunków.

Wspieramy naszego absolwenta, uchodźcę z Syrii

17.03.2016

„Kobieta źródłem miłości” – tak swoją wystawę zatytułował Khaled Basmadji, absolwent naszej uczelni, Syryjczyk, który uciekł z kraju ogarniętego wojną.

W krainie Guliwera, czyli oko w oko z nano

16.03.2016

Naukowcy z całego świata w australijskiej Canberze rozmawiali o zaletach i niebezpieczeństwach nanotechnologii. Wśród uczestników konferencji był również noblista William Moerner.

Granty NCN: lecznicze algi

15.03.2016

Algi z Bałtyku wzbogacone w odpowiednie pierwiastki śladowe w połączeniu z komórkami macierzystymi, regenerującymi trzustkę mają leczyć nieuleczalne do tej pory choroby u koni – Laboratorium Mikroskopii Elektronowej to mała pracownia z dużymi grantami.

Bunt studentów przeciwko cenzurze

14.03.2016

14 marca 1968 roku na wrocławskich uczelniach rozpoczął się dwudniowy strajk okupacyjny. Strajkowano też na Wyższej Szkole Rolniczej – dzisiejszym Uniwersytecie Przyrodniczym. W obronie demokracji i przeciwko cenzurze.

Rozszerzamy współpracę z Ukrainą

10.03.2016

Z Uniwersytetem Przyrodniczym w Kijowie współpracujemy od lat, ale teraz będziemy również wnioskować o dofinansowanie wspólnych projektów.

Afryka. Tutaj wykształcenie oznacza lepsze życie

09.03.2016

Kamerun w środkowej Afryce. Prof. Piotr Nowakowski z Instytutu Hodowli Zwierząt, członek rady programowej kierunku podstawy dla rolnictwa tropikalnego, na państwowym Uniwersytecie Yaounde i przedstawiał naszą uczelnię.

United Nations University zaprasza UPWr do współpracy

08.03.2016

Niemcy szukają partnerów do współpracy w obszarze badań, edukacji i polityki związanych z problemami środowiska naturalnego. O czym rozmawialiśmy na pierwszym spotkaniu z przedstawicielami drezdeńskiego think-tanku The United Nations University?

Biocervin: podsumowanie projektu

07.03.2016

Efektem jednego z największych i najważniejszych projektów, w którym bierze udział UPWr są cztery unikalne w skali światowej prototypy wyrobów medycznych na bazie surowców z komórek macierzystych poroża jelenia szlachetnego.

Działo się! VI Szalona Noc Naukowa za nami!

04.03.2016

Noc spędzona na uniwersytecie to szaleństwo. Ale noc spędzona w doborowym, międzywydziałowym towarzystwie i pochwała studenckiej aktywności – to także przyjemność. Tematem przewodnim VI Studenckiej Szalonej Nocy Naukowej były zmysły.

Prof. Tadeusz Trziszka nowym rektorem

03.03.2016

Jest autorem ponad 400 prac naukowych, w tym 150 oryginalnych. Napisał ponad 15 podręczników i monografii. Prof. Tadeusz Trziszka został rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Oni tworzą naszą historię

02.03.2016

Były życzenia zdrowia, tort i symboliczny kieliszek szampana. Rektor prof. Roman Kołacz tradycyjnie już spotkał się z jubilatami z okazji ich 80., 85. i 90. urodzin.

Naukowe nowości: wystawa zagranicznych książek

01.03.2016

Tylko dwa dni – 1 i 2 marca – potrwa wystawa i sprzedaż zagranicznych książek naukowych, którą zorganizowała Biblioteka Główna UPWr. Ponad 230 pozycji z najnowszych anglojęzycznych publikacji togratka dla każdego naukowca.

Pamięci prof. Michała Mazurkiewicza

29.02.2016

I Międzynarodowa Konferencja Techniczna Eimeriana Avia była nie tylko forum wymiany doświadczeń najlepszych w Europie specjalistów z zakresu chorób drobiu. Upamiętniono też postać wybitnego awiopatologa, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Michała Mazurkiewicza.

Lutowe posiedzenie senatu

29.02.2016

Wśród najważniejszych spraw poruszonych na posiedzeniu senatu znalazły się: limity przyjęć studentów na rok akademicki 2016/2016, realizacja strategii rozwoju biblioteki i polityka wydawnicza uczelni.

Elektorzy przepytują kandydata

23.02.2016

We wtorek, osiem dni przed wyborami, jedyny kandydat na nowego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, profesor Tadeusz Trziszka, spotkał się z elektorami.

• 1
  • 38