Dni Przyrodników już w tę sobotę!

I Turniej Szachowy o Puchar Rektora, konkurs na najpiękniejszy kapelusz, zawody sportowe, kiermasze, porady i dużo dobrej zabawy dla małych i dużych. W najbliższą sobotę 21 maja zapraszamy na Jarmark Pawłowicki – bawimy się od godziny 11.

Siódma edycja Dni Przyrodników już w tę sobotę od godziny 11 do 17 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pawłowicach. W tegorocznym programie wspólnego święta nie zabraknie zabaw dla dzieci i chwil wytchnienia dla dorosłych. Będzie można kupić rośliny, ale też poradzić się eksperta, jeśli tym domowym coś dolega. Swoją pomocą i radą będą też służyć lekarze medycyny weterynaryjnej, więc warto zabrać ze sobą ukochanego zwierzaka.

dni przyrodników 2016 pałac w pawłowicach centrum kształcenia ustawicznego uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu upwr
Dni Przyrodników co roku ściągają do Pawłowic całe rodziny
fot. Tomasz Lewandowski

W tym roku po raz pierwszy organizujemy Turniej Szachowy o Puchar Rektora. Odważnych, którzy zechcą stanąć w szranki z prof. Krzysztofem Borysławskim z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt zapraszamy do zgłoszenia się do rozgrywek.

Jak zwykle na Jarmarku Pawłowickim nie zabraknie stoisk z produktami regionalnymi (a możemy się chwalić wspaniałymi miodami, serami i wędlinami), z rękodziełem czy ziołami. Ogrodnicy-amatorzy będą mogli kupić krzewy ozdobne, a smakosze wziąć udział w konkursie na najlepszy chleb, do którego wszystkich pracowników, doktorantów i studentów rektor Roman Kołacz zaprasza osobiście…

Nie zabraknie także wrażeń artystycznych, których dostarczą występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, koncert na misach i gongach prof. Macieja Adamskiego, występ Jedlinioka oraz prezentacja sygnałów łowieckich. Punktualnie o 12 dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania i Środowiska, prof. Bernard Kontny otworzy wystawę „Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej w ostatnim stuleciu”, zorganizowaną w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

– Uczestnicy jarmarku będą mieli okazję obejrzeć wystawę starych samochodów oraz pokaz najnowszych. W tym roku mamy też zupełnie nowe atrakcje – lot balonem i fotobudkę, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – zaprasza dr Dorota Sikora, dyrektor biura Informacji i Promocji.

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne architektów krajobrazu oraz Uniwersytetu Dzieci, zabawy ruchowe Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Nie zabraknie gier i zabaw językowych przygotowanych przez Studium Języków Obcych oraz warsztatów, podczas których dzieci oczarują książkę nową zakładką – to propozycja pracowników biblioteki.

Będzie także pokaz wspinaczki na wysokie drzewa – najodważniejsi z małych uczestników pikniku będą mieli okazje wypróbować swoich sił. A komu będzie mało – czekają na niego dmuchańce! Na wszystkich zaś czekają drobne upominki.

Nie zabraknie również prezentacji najnowszych akcesoriów do ćwiczeń Studium Wychowania Fizycznego. W Pawłowicach zapanuje Cross Fit. Kto zechce, będzie miał okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Nowością w tym roku będzie Turniej Szachowy o Puchar Rektora. Odważnych zapraszamy do rozgrywki z prof. Krzysztofem Borysławskim.

– Zawsze z zainteresowaniem czekam na konkurs kapeluszy i jestem pełen podziwu
dla kreatywności pań biorących w nim udział – mówi Roman Kołacz
fot. Tomasz Lewandowski

– A ja gorąco zapraszam do udziału w konkursie na najbardziej efektowny wiosenny kapelusz. To już nasza pawłowicka tradycja i naprawdę za każdym razem jestem zaskoczony pomysłowością i oryginalnością pań i dziewczynek, które biorą w nim udział. Kiedy patrzę na wymyślane przez nie kapelusze, wiem, że naprawdę przyszłą do nas wiosna – uśmiecha się rektor Roman Kołacz i podkreśla, że najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone.

A redakcja „Głosu Uczelni” zachęca do zapoznania się ze szczegółowym programem DNI PRZYRODNIKÓW. Na stronie znajduje się także mapa dojazdu.

Przyjedźcie w sobotę do Pawłowic z rodzinami i przyjaciółmi!

mj

18.05.2016