Kwietniowe posiedzenie senatu

Podwójne dyplomy doktorskie, limity i warunki przyjęć kandydatów na studia, nowy kierunek studiów na Wydziale Nauk o Żywności i uchwała przeciw ksenofobii – to najważniejsze aspekty ostatniego posiedzeniu senatu.

Kwietniowe posiedzenie senatu rozpoczęto od wręczenia dokumentu potwierdzającego mianowanie prof. Marka Lorenca z Instytutu Architektury Krajobrazu na stanowiska profesora zwyczajnego. Następnie uzupełniono skład komisji skrutacyjnej, zatwierdzono porządek dzienny obrad i protokół z poprzedniego posiedzenia senatu.

Uchwalono zmiany do statutu uczelni, dotyczące zatrudniania nauczycieli akademickich i wymuszono przez zmiany w Kodeksie Pracy.

Wprowadzono zmiany do uchwały senatu w sprawie powołania komisji dyscyplinarnej i odwoławczej komisji dyscyplinarnej dla studentów. Na wniosek samorządu studentów, a w związku z ukończeniem studiów niektórych członków, zmieniono skład komisji. Zmiany wprowadzono również w składzie uczelnianej komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli akademickich.

Senatorowie wyrazili zgodę na zawarcie trójstronnej umowy o współpracy między Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Uniwersytetem Narodów Zjednoczonych i Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie, jak również umowy o współpracy z Universidad Miguel Hernandez w Elche w Hiszpanii, dotyczącej wspólnej opieki nad przewodami doktorskimi i podwójnych tytułów.

Podjęto uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację projektu „Termomodernizacja obiektów dydaktyczno-naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” oraz projektu „Wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii dla obiektu krytej pływalni UPWr przy ul. Chełmońskiego 43a”.

Ustalono szczegółowe zasady rekrutacji na studia doktoranckie w roku akademickim 2016/2017 oraz wprowadzono zmiany we wzorach dyplomów doktora i doktora habilitowanego.

Na Wydziale Nauk o Żywności utworzono nowy kierunek studiów stacjonarnych II stopnia – żywienie człowieka i dietetyka oraz uchwalono efekty kształcenia dla tego kierunku.

Nie podjęto uchwały w sprawie warunków i trybu przyjmowania kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na rok akademicki 2016/2017. Uchwalono natomiast limity przyjęć na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, jednolitych studiów magisterskich i studiów w języku angielskim na rok akademicki 2016/2017 oraz warunki i tryb przyjmowania kandydatów na I rok studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na rok akademicki 2017/2018. Uchwalono także regulamin studiów podyplomowych UPWr.

Senat UPWr przyjął uchwałę specjalną w sprawie przeciwstawiania się ksenofobii.

Przewodniczący komisji oceniającej działalność studenckich kół naukowych, prof. Marian Rojek, i prorektor ds. studenckich i kształcenia, prof. Danuta Parylak, przedstawili ocenę działalności kół. Informację o działalności Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych przekazał prof. Jerzy Sobota.

W części senatu poświęconej sprawom osobowym przegłosowano zatrudnienie w Instytucie Biologii na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Joanny Mąkol, przedłużenie zatrudnienia w Katedrze Technologii Surowców Zwierzęcych i Zarządzania Jakością na stanowisku profesora zwyczajnego prof. Tadeuszowi Trziszcze oraz w Katedrze Botaniki i Ekologii Roślin na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr hab. Ewie Fudali.

mj

09.05.2016
wydarzenia

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png