Wydział Medycyny Weterynaryjnej z pozytywną oceną EAEVE

Pozytywna ocena Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej to potwierdzenie najwyższej jakości kształcenia na UPWr i wielki sukces wrocławskiej weterynarii – donoszą dziekani wydziału ze Szwecji, gdzie obraduje 29. Walne Zgromadzenie EAEVE.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu otrzymał decyzję o pozytywnym wyniku wizytacji ekspertów Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej (EAEVE), którzy w listopadzie 2015 r. przez tydzień sprawdzali wszelkie aspekty jakości kształcenia na wydziale.

– Decyzja została podjęta 11 maja na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego EAEVE, który obraduje dwa razy do roku, wiosną i jesienią (dlatego czekaliśmy aż od listopada). Jakość kształcenia na naszym wydziale została obiektywnie oceniona przez siedmiu ekspertów jako spełniająca europejskie standardy kształcenia bez jakichkolwiek zastrzeżeń czy warunków – mówi dr Robert Karczmarczyk, prodziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Europejskie Stowarzyszenie Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej EAEVE pozytywna ocena wydziału medcyny weterynaryjnej upwr uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu kolegium dziekańskie: dr stanisław dzimira, dr hab. krzysztof kupiak, dr robert karczmarczyk
Kolegium dziekańskie Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr: dr Stanisław Dzimira,
dr hab. Krzysztof Kubiak i dr Robert Karczmarczyk odebrali pozytywną decyzję EAEVE w Szwecji

12 maja kolegium dziekańskie wydziału odebrało pozytywną decyzję podczas 29. Walnego Zgromadzenia EAEVE w Uppsali w Szwecji. Oznacza to najwyższą jakość w kształcenia nowych lekarzy weterynarii, zgodną z wymogami Unii Europejskiej, którą może pochwalić się 68 uczelni w Europie (21 otrzymało opinię negatywną, 7 nie poddało się ocenie).

mj

12.05.2016