Aktywne praktyki – coraz więcej możliwości

Praktyki skrojone na miarę – według oczekiwań studenta i potrzeb firmy – są możliwe, dlatego Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu pogłębia współpracę z firmą Osadkowski-Cebulski.

Firma Osadkowski-Cebulski od 26 lat działa w branży rolniczej, zajmując się zarówno sprzedażą nasion, nawozów, środków ochrony roślin i maszyn rolniczych, jak i ubezpieczeniami i doradztwem. Jest częścią Grupy Osadkowski, która łącznie zatrudnia ponad 700 pracowników, ma 25 punktów handlowych w kraju i magazyny zbożowe o pojemności 140 tys. ton.

Dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu firma Osadkowski-Cebulski jest przede wszystkim partnerem, u którego studenci odbywają czterotygodniowe, aktywne praktyki, ale również potencjalnym pracodawcą dla absolwentów Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego i kierunków rolniczych.

Firma Osadkowski-Cebulski współpraca z upwr uniwersytet przyrodniczy we wrocławiu aktywne praktyki
fot. Shutterstock

– Nasza firma współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym już od dawna, ok. 20% naszych pracowników to absolwenci tej uczelni, co roku mamy też studentów na praktykach – na nadchodzące wakacje jest już pięciu chętnych. Podpisanie tej umowy jest więc tylko sformalizowaniem naszej współpracy i mamy nadzieję, że przyczyni się do jej zacieśnienia – mówiła Monika Cebulska, manager firmy do spraw rekrutacji, przy okazji podpisywania z prorektor UPWr, prof. Aliną Wieliczko porozumienia o współpracy.

W firmie działa program „Aktywne praktyki”. – Nasze praktyki nie polegają na parzeniu kawy, dla każdego studenta rozpisujemy indywidualny plan praktyk – w zależności od działu, w którym chce spędzić te kilka tygodni, od jego oczekiwań i naszych potrzeb. Każdy student ma też swojego opiekuna – opowiada przedstawicielka firmy i dodaje, że najczęściej studenci UPWr wybierają dział środków ochrony roślin i przedstawicielstwo handlowe, lubią pracować w terenie, a kilka osób po takich właśnie praktykach zostało w firmie na stałe.

Co prawda praktyki w firmie są bezpłatne, ale Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozpoczyna właśnie projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w którym będzie wynagradzać 3-miesięczne staże studenckie (więcej informacji wkrótce). Osadkowski-Cebulski oferuje też pomoc przy pisaniu prac dyplomowych, magisterskich czy inżynierskich, i chętnie udostępnia swoje materiały zainteresowanym studentom.

mj

13.05.2016