eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Architektura krajobrazu to nie tylko miasto

20.09.2016

Dolnośląska miejscowość, Dobków, zajęła drugie miejsce w boju o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi. Naukowcy z Instytutu Architektury Krajobrazu UPWr mieli w tym swój udział.

Europejska Karta Naukowca na UPWr

19.09.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu będzie ubiegał się o prestiżowe logo „HR Excellence In Research”, przyznawane przez Komisję Europejską – dlatego uczelnia zwiera szyki, mobilizuje zespoły i wdraża standardy Europejskiej Karty Naukowca.

Nauka bez tajemnic, czyli rusza festiwal!

16.09.2016

Już po raz dziewiętnasty wszyscy, którzy chcą wiedzieć, spotkają się na Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Oczywiście nie może na nim zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego.

Naukowcy UPWr odznaczeni w Kijowie

13.09.2016

Władze Narodowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Kijowie uhonorowały naszych naukowców: profesorowie Alina Wieliczko, Roman Kołacz i Krzysztof Kubiak otrzymali medale za zasługi dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a Józef Nicpoń także tytuł profesora honorowego NUP.

Erasmus Mundus MAYA-NET: Studia na drugiej półkuli

12.09.2016

Isela Menjívar przyjechała na studia z Salwadoru. Zaskoczyło ją, że w Polsce jest tak bezpiecznie, a oba kraje, mimo odległości, mają sporo wspólnego. Doceniła też praktyczną stronę kształcenia.

Adam Szewczuk: W zgodzie ze sobą i z ludźmi

08.09.2016

W życiu kieruje się zasadą z Dezyderaty – być w zgodzie ze wszystkimi, o ile to możliwe, nie wyrzekając się siebie. Adam Szewczuk chciał być lekarzem, ale zajął się naukowo ogrodnictwem i dzisiaj nie tylko o brzoskwiniach wie prawie wszystko.

Józef Sowiński: Pozytywista

07.09.2016

Prorektor ds. studenckich i edukacji, prof. Józef Sowiński, wie co to jest ciężka praca na roli. I wie, ile wysiłku i zaangażowania wymaga praca naukowca. Może dlatego najbliższy jest mu pozytywizm, a nie romantyczne zrywy?

Jarosław Bosy: Każdy nosi w sobie talent

06.09.2016

Kiedy został profesorem, sołtys jego rodzinnej wsi wyciął z gazety informację i powiesił na tablicy ogłoszeniowej w dawnej szkole podstawowej. By wszyscy wiedzieli, że to powód do dumy nie tylko w rodzinie Bosych.

Anna Chełmońska-Soyta: Opętana nauką

05.09.2016

Prorektor do spraw innowacji i współpracy z gospodarką była skazana na karierę naukową. Na liście spraw najważniejszych w życiu jest oczywiście rodzina, ale i tak to pracy poświęca najwięcej czasu. Na szczęście rodzina świetnie to rozumie!

Tadeusz Trziszka: Wizjoner i biznesmen

02.09.2016

Na pytanie, dlaczego został naukowcem, profesor Trziszka odpowiada krótko: – Zawsze lubiłem się uczyć, a zawód naukowca wydał mi się bardzo pociągający i z perspektywy lat mogę dzisiaj w pełni świadomie powiedzieć, że nie pomyliłem się w swoich młodzieńczych ocenach.

Nowy rektor UPWr obejmuje obowiązki

01.09.2016

1 września zarządzanie Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu przejmują nowe, wybrane wiosną tego roku władze uczelni. Rektor Tadeusz Trziszka i prorektorzy: Anna Chełmońska-Soyta, Jarosław Bosy, Józef Sowiński, Adam Szewczuk będą kierować uczelnią przez kolejne 4 lata.

Rektor Roman Kołacz kończy drugą kadencję

31.08.2016

Ponad 250 milionów złotych wydanych na inwestycje i remonty na uczelni, skok na 5. miejsce w rankingu innowacyjności miesięcznika „Perspektywy” – to tylko część dorobku ośmiu lat prof. Romana Kołacza na stanowisku rektora Uniwersytetu Przyrodniczego.

Studia MBA – trening dla ambitnych

25.08.2016

Sprofilowane studia MBA, adresowane do osób związanych z sektorem rolno-spożywczym, to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku edukacyjnym. UPWr kształci liderów branży.

Pszczoły w mieście

22.08.2016

Pasieka na dachu opery lub hotelu? Dlaczego nie! O korzyściach z hodowania pszczół w mieście piszą studenci Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.

Roszek najważniejszym krasnalem we Wrocławiu

17.08.2016

Krasnal-weterynarz, którego można spotkać przed wejściem do Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, zwyciężył w plebiscycie na najważniejszego krasnala w mieście i znajdzie się na najdroższym polu wrocławskiej edycji gry Monopoly Junior.

The Journey – młodzi naukowcy o klimacie

09.08.2016

Przyjechali z całego świata. Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie, Brytyjczycy, Niemcy, ale też Kanadyjczycy, Hindusi, Japończycy… Przez tydzień Uniwersytet Przyrodniczy gościł młodych naukowców uczestniczących w szkole letniej poświęconej zagadnieniom ochrony klimatu.

Druga polsko-ukraińska Międzynarodowa Szkoła Letnia

29.07.2016

Wykłady, praca w grupach i wspólne projekty, ale także zwiedzanie, poznawanie innej kultury i dobra zabawa. Po raz drugi Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Państwowy Uniwersytet Przyrodniczy w Kijowie zorganizowały szkołę letnią.

Erasmus+: Oswoić samodzielne wyjazdy

25.07.2016

O plusach i minusach wyjazdu na studia w ramach programu Erasmus+ pisze Katarzyna Wojas z weterynarii. Co okazało się największym wyzwaniem w Portugalii?

W Rumunii nie tylko o polskiej sztuce

15.07.2016

Dwie wystawy, prelekcja o modernizmie w polskiej sztuce i filmy o Wrocławiu jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – studenci architektury krajobrazu wraz z dr Anną Borcz, opiekunką ich koła naukowego, podbili Krajową w Rumunii.

Studia podyplomowe z technologii piwowarstwa

13.07.2016

Wykorzystując doświadczenie i zaplecze badawcze Wydziału Nauk o Żywności i podążając za dynamicznym rozwojem rynku, UPWr otwiera pierwsze w Polsce studia podyplomowe z technologii piwowarstwa.

Melioracja w praktyce

06.07.2016

Ciekawe budowle hydrotechniczne, różnorodne zbiorniki wodne, słoneczna pogoda i piękne widoki. To wszystko towarzyszyło członkom SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas czerwcowego wyjazdu naukowego do Uniejowa.

  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 77

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png