Studia MBA – trening dla ambitnych

Sprofilowane studia MBA, adresowane do osób związanych z sektorem rolno-spożywczym, to jedyna w swoim rodzaju oferta na polskim rynku edukacyjnym. UPWr kształci liderów branży.

Według raportu „Perspektyw” z 2015 r. i badań firmy Sedlak&Sedlak z lat 2013 i 2014 większość polskich pracodawców uważa, że dyplom studiów MBA (Master of Business Administration – Magisterskich Studiów Menedżerskich) podnosi kwalifikacje menadżerskie, a tym samym zwiększa prawdopodobieństwo zdobycia pracy lub awansu zawodowego. Prawie co trzecia firma zatrudnia absolwentów MBA. Menedżerowie z dyplomem tych studiów zarabiają średnio 3 razy więcej niż osoby z tytułem magistra.

mba2
fot. Shutterstock

Studia dla menedżerów na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu są wyjątkowe, bo jako pierwsze w Polsce sprofilowane na branżę rolno-spożywczą. A dodatkowo – prowadzone we współpracy z Weihenstephan-Triesdorf University of Applied Science (HSWT) z Bawarii – uczelni z 20-letnim doświadczeniem w zakresie studiów MBA, które zostały zaliczone do dziesięciu najlepszych międzynarodowych kursów w Niemczech.

Studia skierowane są do osób, które ukończyły I i II stopnień studiów lub jednolite studia magisterskie; trwają 4 semestry (450 godzin zajęć), a programie znalazły się takie zajęcia, jak: zarządzanie projektami w gospodarce żywnościowej, strategie rozwoju regionalnego i lokalnego, formy kooperacji w sektorze rolno-spożywczym, marketing międzynarodowy, bankowość, planowanie i ocena przedsięwzięć inwestycyjnych. Całość zapewnia wiedzę na temat funkcjonowania krajowych i światowych rynków rolno-spożywczych, a także umiejętność analizy ekonomicznej umożliwiającej efektywne zarządzanie podmiotami sektora prywatnego i publicznego w branży.

rolnictwo1
fot. Shutterstock

Zajęcia, odbywające się w należącym do UPWr, pięknie położonym i doskonale wyposażonym Ponadregionalnym Centrum Kongresowym w Pawłowicach, prowadzą naukowcy i praktycy z polskich i zagranicznych uczelni. Program studiów był konsultowany ze środowiskiem biznesowym i zaakceptowany przez HSWT. Zainteresowani słuchacze mogą odbyć 6-miesięczne praktyki w Bawarii.

Nabór na rok akademicki 2016/2017 trwa tylko do 20 września. Więcej informacji na stronie: www.mba.up.wroc.pl.

25.08.2016
studenci