eu_green_logo_szare.png

Aktualności

wybierz kategorie wiadomości

Smakuj zdrowie – zapraszamy na warsztaty

09.05.2016

Czy diety cud naprawdę potrafią zdziałać cuda? Co jeść, by zachować zdrowie? Szukaj odpowiedzi ze specjalistami z zakresu żywienia człowieka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na UPWr.

Studenckie wyjazdy naukowe i rozrywkowe

06.05.2016

Dwa studenckie wyjazdy: jeden naukowy, ale niepozbawiony rozrywki – do kopalni w Bełchatowie, drugi – rozrywkowy, ale niepozbawiony nauki – na coroczny Rajd Energetycznego Farmera. Czyli koła naukowe UPWr w akcji.

Erasmus+: Najwspanialsza przygoda mojego życia

05.05.2016

Jak to jest studiować weterynarię po niemiecku? O wrażeniach z wyjazdu do Wiednia w ramach programu Erasmus+ pisze Anna Kaczmarek.

Umowa na rzecz zieleni

29.04.2016

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Gmina Wrocław podpisały umowę o współpracy w działaniach związanych z ochroną środowiska. Zwłaszcza kwestie dotyczące zieleni i architektury krajobrazu będą przedmiotem wielu planowanych wspólnych przedsięwzięć.

Nagroda Europejskiej Unii Nauk o Ziemi dla prof. Rohma

28.04.2016

Witold Rohm z prestiżową nagrodą Europejskiej Unii Nauk o Ziemi przyznawaną młodym, wybitnym, naukowcom. Wyróżniono go za „innowacyjny wkład w badania meteorologiczne z wykorzystaniem globalnych nawigacyjnych systemów satelitarnych”.

Studenci uczą młodszych bezpiecznie żyć

28.04.2016

Półfinał 12. edycji konkursu dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska „Uczę się bezpiecznie żyć” odbył się na UPWr – studenci z koła naukowego „Bezpiecznik” sprawdzili wiedzę z odpowiedzialnego wykorzystywania prądu.

Młodzi naukowcy nie tylko o środowisku naturalnym

27.04.2016

Ochrona środowiska naturalnego i aspekty ekonomiczne wydobycia – nasi studenci i doktorant na międzynarodowej konferencji w Sankt Petersburgu rywalizowali na referaty. W grupie 300 młodych naukowców z całego świata w jednej z sekcji zajęli drugie miejsce.

Złoty Chiron dla rektora UPWr

26.04.2016

Profesor Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu najlepszym propagatorem osiągnięć medycyny weterynaryjnej roku 2016 – uznała Kapituła Nagrody Złotego Chirona.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 2016

26.04.2016

O zdobycie indeksu wymarzonej uczelni walczyli na UPWr uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – wśród zadań znalazło się smażenie naleśników, nakrywanie stołu i ocena świeżości jaj.

Rodzina Kornów znowu w Pawłowicach

25.04.2016

Kwietniowy koncert z cyklu „Wieczory Pawłowickie” zaczarował słuchaczy klimatem sięgającym historii. Do Pałacu w Pawłowicach wrócili jego dawni właściciele – Heinrich von Korn i jego żona Helena – kopie posągów dłuta Chistiana Behrensa.

Architekci krajobrazu o świetle i cieniu w przestrzeni miejskiej

21.04.2016

Interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotują iluminację ulicy Legnickiej we Wrocławiu, by stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla pieszych.

Wizyta ambasadora Iranu

20.04.2016

Ramin Mehmanparast, ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, opowiedział na UPWr o specyfice i zaletach swojego kraju oraz przekonywał do współpracy biznesowej i naukowej.

Podpisaliśmy porozumienie z Citroneksem

19.04.2016

Uniwersytet Przyrodniczy i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego.

Kosa 2016: Najpierw nauczyć, potem wymagać

18.04.2016

Głosami studentów drugą edycję plebiscytu na największą kosę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wygrał dr hab. Andrzej Michalski z Katedry Matematyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Nasz człowiek wśród górników

14.04.2016

W 1998 roku ukończył na Akademii Rolniczej we Wrocławiu studia na kierunku inżynieria środowiska z wyróżnieniem. W trakcie doktoratu miał propozycje pracy naukowej w Niemczech. Hydrolog Mirosław Wiatkowski został członkiem Komisji ds. Ochrony Powierzchni Wyższego Urzędu Górniczego.

Erasmus+: 3000 km w głąb siebie

12.04.2016

O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus piszą Angelika Adamiak i Piotr Flank z architektury krajobrazu, którzy tak pokochali podróże, że teraz wybierają się też do Chin – przez rok będą studiować w Changshy. Przewodnik bardzo praktyczny.

Pięciolatka ambasadorów zieleni

06.04.2016

Co zrobić, by w rozrastających się miastach nie zabrakło terenów zielonych? Od pięciu lat rozwiązań tego problemu, pod opieką dr Marty Weber-Siwirskiej, szukają studenci Sekcji Studenckiego Koła Naukowego Architektury Krajobrazu – Ambasadorzy zieleni.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Kuba

05.04.2016

Na zaproszenie polskiej ambasady w Hawanie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził niemal miesiąc na artystycznym tournée po Kubie.

Drzwi Otwarte za nami

04.04.2016

Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego wydawnictwa

04.04.2016

Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na XXII Targach Książki Naukowej zdobyło wyróżnienie w konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską za książkę Renaty Gubańskiej pt. „Założenia rezydencjonalno-folwarczne na Dolnym Śląsku. Możliwości adaptacji do nowej funkcji”.

Mamy nowych prorektorów

31.03.2016

Elektorzy wybrali nowych prorektorów zaproponowanych przez rektora-elekta prof. Tadeusza Trziszkę. Będą razem z nim zarządzać uczelnią w kadencji 2016-2020.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg