wybierz kategorie wiadomości

UPnalia 2016: Bawcie się dobrze!

11.05.2016

Rozpoczyna się rokroczne największe święto studentów – czas swobody i szaleństwa. Zapraszamy na UPnalia 2016 – bawcie się i ładujcie baterie przy rockowych dźwiękach!

Chemiczne ogrody u biotechnologów

09.05.2016

Fascynujący świat biotechnologii uchylił swoje drzwi podczas Ogólnopolskich Dni Biotechnologii. Byli tam nasi studenci ze studenckiego kola biotechnologów.

Smakuj zdrowie – zapraszamy na warsztaty

09.05.2016

Czy diety cud naprawdę potrafią zdziałać cuda? Co jeść, by zachować zdrowie? Szukaj odpowiedzi ze specjalistami z zakresu żywienia człowieka podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich na UPWr.

Studenckie wyjazdy naukowe i rozrywkowe

06.05.2016

Dwa studenckie wyjazdy: jeden naukowy, ale niepozbawiony rozrywki – do kopalni w Bełchatowie, drugi – rozrywkowy, ale niepozbawiony nauki – na coroczny Rajd Energetycznego Farmera. Czyli koła naukowe UPWr w akcji.

Erasmus+: Najwspanialsza przygoda mojego życia

05.05.2016

Jak to jest studiować weterynarię po niemiecku? O wrażeniach z wyjazdu do Wiednia w ramach programu Erasmus+ pisze Anna Kaczmarek.

Studenci uczą młodszych bezpiecznie żyć

28.04.2016

Półfinał 12. edycji konkursu dla dzieci i młodzieży Dolnego Śląska „Uczę się bezpiecznie żyć” odbył się na UPWr – studenci z koła naukowego „Bezpiecznik” sprawdzili wiedzę z odpowiedzialnego wykorzystywania prądu.

Młodzi naukowcy nie tylko o środowisku naturalnym

27.04.2016

Ochrona środowiska naturalnego i aspekty ekonomiczne wydobycia – nasi studenci i doktorant na międzynarodowej konferencji w Sankt Petersburgu rywalizowali na referaty. W grupie 300 młodych naukowców z całego świata w jednej z sekcji zajęli drugie miejsce.

Architekci krajobrazu o świetle i cieniu w przestrzeni miejskiej

21.04.2016

Interdyscyplinarne grupy studentów czterech wrocławskich uczelni przygotują iluminację ulicy Legnickiej we Wrocławiu, by stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla pieszych.

Wizyta ambasadora Iranu

20.04.2016

Ramin Mehmanparast, ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, opowiedział na UPWr o specyfice i zaletach swojego kraju oraz przekonywał do współpracy biznesowej i naukowej.

Kosa 2016: Najpierw nauczyć, potem wymagać

18.04.2016

Głosami studentów drugą edycję plebiscytu na największą kosę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu wygrał dr hab. Andrzej Michalski z Katedry Matematyki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Erasmus+: 3000 km w głąb siebie

12.04.2016

O wyjeździe do Portugalii w ramach programu Erasmus piszą Angelika Adamiak i Piotr Flank z architektury krajobrazu, którzy tak pokochali podróże, że teraz wybierają się też do Chin – przez rok będą studiować w Changshy. Przewodnik bardzo praktyczny.

Pięciolatka ambasadorów zieleni

06.04.2016

Co zrobić, by w rozrastających się miastach nie zabrakło terenów zielonych? Od pięciu lat rozwiązań tego problemu, pod opieką dr Marty Weber-Siwirskiej, szukają studenci Sekcji Studenckiego Koła Naukowego Architektury Krajobrazu – Ambasadorzy zieleni.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Kuba

05.04.2016

Na zaproszenie polskiej ambasady w Hawanie Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” spędził niemal miesiąc na artystycznym tournée po Kubie.

Drzwi Otwarte za nami

04.04.2016

Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.

OnLife, czyli studencka inicjatywa optymistyczna

30.03.2016

Odłączyć się od sieci, włączyć do życia. Szymon Krawiec i Maksymilian Szeptycki, studenci architektury krajobrazu, zachęcają do otwartości i uśmiechu, a przy tym zdobywają wiedzę i umiejętności z zarządzania projektami.

Czas młodych mentorów – nowi profesorowie

23.03.2016

Aneta Wojdyło i Adam Figiel odebrali od prezydenta Polski Andrzeja Dudy nominacje profesorskie. Były osobiste gratulacje, dedykacje i życzenia sukcesów.

Otwieramy się na młodych!

21.03.2016

Już 1 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To nie tylko okazja do poznania nas z najlepszej strony, ale i rozbudzenia w sobie ciekawości naukowca.

Certyfikat przyszłości: studia UPWr nagrodzone

18.03.2016

Studia II stopnia na kierunku odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami oraz studia podyplomowe z technologii winiarstwa zdobyły certyfikat „Studia z Przyszłością” dla najbardziej innowacyjnych i wartościowych kierunków.

W krainie Guliwera, czyli oko w oko z nano

16.03.2016

Naukowcy z całego świata w australijskiej Canberze rozmawiali o zaletach i niebezpieczeństwach nanotechnologii. Wśród uczestników konferencji był również noblista William Moerner.

Bunt studentów przeciwko cenzurze

14.03.2016

14 marca 1968 roku na wrocławskich uczelniach rozpoczął się dwudniowy strajk okupacyjny. Strajkowano też na Wyższej Szkole Rolniczej – dzisiejszym Uniwersytecie Przyrodniczym. W obronie demokracji i przeciwko cenzurze.

Wszystko z potrzeby wolności

10.03.2016

Roman Kocemba. Opłynął Ziemię i przeżył tsunami. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego opowiada o swojej wielkiej pasji: żeglowaniu.

• 1
  • 35