wybierz kategorie wiadomości

Pamiętamy o zamordowanych profesorach lwowskich

04.07.2017

Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.

Jubileusz Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

03.07.2017

Medale za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiele słów uznania i podziękowania, sesja naukowa i zjazd absolwentów – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętował 40-lecie swojego istnienia, honorując wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju.

40-lecie Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności

29.06.2017

Tradycja sięgająca przedwojennej historii lwowskich uczelni. Wielkie nazwiska polskiej nauki i unikatowe projekty badawcze. I nowa od kilku miesięcy nazwa, będąca odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość. Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętuje 40. urodziny.

Centrum Kształcenia Ustawicznego – zajęcia dla małych i dużych

22.06.2017

Uczniowie VII LO właśnie skończyli warsztaty na weterynarii, niedługo ruszają bezpłatne zajęcia dla winiarzy i hodowców roślin. CKU oferuje zajęcia dla dzieci, specjalistyczne warsztaty i studia podyplomowe – jest z czego wybierać.

W nocy na UPWr: pokaz laserów podczas półmaratonu

20.06.2017

Prawie 10 tys. osób przebiegło przez plac Grunwaldzki i ulicę Norwida podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Tematem przewodnim biegu był film, więc UPWr rozświetlił swoje budynki pokazem laserowym w rytm muzyki z „Matrixa”.

Czy biotechnologia uratuje świat?

19.06.2017

Z Jensem Nielsenem – specjalistą od metabolizmu drożdży, ludzkiej flory jelitowej oraz produkcji biopaliw i biochemikaliów – rozmawiamy o tym, czy możliwy jest świat bez ropy, jak bakterie w jelitach wpływają na nasze zdrowie i czy kiedyś to właśnie bakterie nas uzdrowią.

Granty „Preludium” NCN dla naszych doktorantek

14.06.2017

Trzy doktorantki z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr z grantami NCN na badania.

„Sonata” NCN na badania margaretek

13.06.2017

Dr Kamil Konowalik z Zakładu Biologii Roślin na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt dostał grant z Narodowego Centrum Nauki na badania nad karpackimi jastrunami, czyli nad margaretkami.

UPWr w rankingu „Perspektyw”

12.06.2017

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zajął 32. miejsce w rankingu uczelni wyższych z całej Polski. Najlepsi jesteśmy w innowacyjności.

Granty NCN dla doktorantek biotechnologii

09.06.2017

Trzy granty z programu Preludium 12 Narodowe Centrum Nauki przyznało doktorantkom Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Dofinansowanie do badań – łącznie ok. 250 tysięcy złotych – dostaną Dorota Rzechonek, Joanna Kozłowska i Sandra Sordon.

Zgłoś się do Studenckiego Programu Stypendialnego

08.06.2017

Tylko do 30 czerwca studenci wyjeżdżający za granicę i doktoranci ze szczególnymi osiągnięciami mogą składać wnioski o stypendium finansowane ze środków gminy Wrocław.

Granty Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

08.06.2017

Laureaci 25. edycji konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostali blisko 3 miliony. Wśród 100 najzdolniejszych młodych polskich naukowców jest Karina Wilgan i Paulina Nowicka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Współpraca weterynarii z Agri Plus

07.06.2017

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu podpisał umowę o współpracy z poznańską spółką Agri Plus, jednym z największych w kraju producentów trzody chlewnej.

Geodeci wygrywają!

06.06.2017

Na 35 drużyn z 16 uczelni z kraju zajęli II miejsce. Studenci geodezji i kartografii – Barbara Kasieczka i Kamil Smolak uczestniczyli w I edycji mistrzostw geoinformatycznych GIS Challenge.

Przebadaj swoją klimatyzację

02.06.2017

9 czerwca (piątek) na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu będzie można sprawdzić czy klimatyzacja w naszym samochodzie jest zagrzybiona i może nam zaszkodzić.

Młodzi, zdolni, z talentami

01.06.2017

Dolnośląski Klub Kapitału wybrał laureatów konkursu „Młode Talenty”. Z naszej uczelni wyróżniono Grzegorza Burego i Radosława Zajdla – w kategorii „Sukces w zakresie innowacji” oraz Kingę Pilarską – za działalność społeczną.

Tournée zespołu „Jedliniok”: Tajlandia

31.05.2017

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Tajlandię.

„Studia w pigułce” 2017

29.05.2017

Uczniowie z Wrocławia i okolic, którzy myślą o podjęciu studiów przyrodniczych, mogli się przekonać, jak to jest być studentem podczas specjalnie dla nich zorganizowanych zajęć na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym.

XIV edycja „Wrocławskiej Magnolii”

26.05.2017

Troje absolwentów architektury krajobrazu na UPWr zostało nagrodzonych w konkursie na najlepsze prace magisterskie, a prof. Andrzej Drabiński otrzymał medal „Zasłużony dla Wrocławia”.

Konferencja kół naukowych na UPWr

26.05.2017

Jak co roku w maju na Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zjechali przedstawiciele kół naukowych z Polski i zagranicy. Łącznie ponad 600 osób.

Studencki weekend: UPnalia i musical BeerON

25.05.2017

26 maja – UPnalia w rytmie disco, organizowane wspólnie z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych, 28 maja – musical BeerON, w którym łączą siły studenci czterech wrocławskich uczelni. Zapraszamy!